Hlavní stránka
Co se děje
Archiv vydání
Ze společnosti
Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Alžbětko (Glosa), 2. 7.

Pozoruhodný článek najdete na webu iDnes. Kromě neuvěřitelné hrubky je zajímavý tím, co nás asi čeká, a obávám se, že „tu maminko ještě budete“.
    Zarazil mě ohlas, který byl nepříjemně kladný. Proč nepříjemně? Připomněl mi Válku s mloky – kdo se bil za jejich „práva“? Lidé! Kdo se „bije“ za práva jiných (dovolil jsem si zavést pro tu podivnou komunitu, která z ničeho nic objevuje sama sebe, slovo „jiní“? Velkou měrou lidé mimo tuto skupinu, a zejména ženy. Tato pátá kolona mi právě připomíná mloky a starý vtip o tom, jak u nás po okupaci Čínou vzroste poptávka po plastice očních víček.
    Celé to vlamování se do jazyka a do uznání jiných je postavené na prosté věci, jíž je flagrantní (zbožňuju to slovo, ale teď je na místě) neznalost češtiny. Podobně jako se přechylování zaměňuje za přivlastňování se, interpretuje se používání rodů ryze genderově a hledají se ve slovech umanutě stopy po pohlaví. Zajímavé je, že především po mužském, viz německé Man a anglické man – myslím, že to vysvětluje mnohé. Proto umanutě.
    Cituji Alžbětka: „Obecně v jazycích nechápu, proč je třeba židle ženského rodu, zatímco stůl mužského.“ Alžbětko požaduje oslovování ve středním rodě, patrně podle latinského názvu neutrum – jenže neutrální je něco jiného. Jiní alžbětkové tvrdí, že střední rod je pro jiné přirozený, děti prý taky jsou sexuálně (míněno pohlaví) nevyhraněné. Další důkaz neznalosti. Nebylo by jednodušší a pro všechny lepší, aby se Alžbětko jazyk naučil/a/o? Nebo bude bojovat za binární práva židlí?
    Naštěstí (snad) u pohlaví nerozhoduje to, jak se kdo cítí, ale chromozomy, objektivní záležitost. Platí „Ukaž mi své chromozomy a já ti povím, kdo jsi“. Této jistoty se musíme držet, jinak jsme jako lidstvo v háji.
    Posedlost formální stránkou je ovšem cesta do nic. TO je pořád střední rod a musela by se překopat celá čeština. Takže se budou přepisovat knihy? Jenže to bude mít dopad i sociální, protože jazyk v sobě společnost odráží.
    Nacisté označovali pronásledované menšiny různými barvami a znaky. Dnes se tyto menšiny označují dobrovolně. Proč je pro NĚ tak důležité, abych znal jejich sexualitu? Budou mít svoje programy v televizi, svoje veřejná WC? A k jakému budou chodit lékaři? K ženskému nebo... K čertu: jak to, že neexistuje mužský lékař! Polovina lidstva je diskriminována! A jak naloží bible se stvořením muže a ženy? (Jak to, že má žena pupík, kdyžtě byla stvořena z Adamova žebra? Adam ho mít může, Bůh zajisté ovládal laparoskopii.)
    To není sebeuvědomění a práva, to je diktát militantní menšiny v této menšině.
    Svá práva má menšina, ale i většina. A rodný jazyk je třeba chránit před diletanty, kteří si chtějí své problémy hojit přejmenováním. Slepec je slepý, ne nevidomý nebo zrakově omezený: prostě nevidí. Kde je problém? „Posluchači“ zahrnují muže, ženy i jiné ze skupiny LGBT+HCHKRDTN. Taková jsou pravidla.
    Kdo s tím má problém, ať jde k lingvilogovi. Ale kurvit kvůli lidem, kteří hledají cestu v jiném názvu svých problémů, je nelidské a zhoubné.
   ::  Ze společnosti   ::  Fórum   :: 
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2028: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
::  Home   ::  Archiv vydání