Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Urážka týdne
Ale musím uznat, že Babišova čeština je lepší než ta vaše.
 

Ohlédnutí (A týden uplynul), 4. 1.

* Německý ministr zdravotnictví navrhl, aby do restaurací směli jen očkovaní – ony ty narážky na žlutou hvězdu zase tak nejapné nebyly. * Diskuse: Co se mění od 27. prosince: Silvestr, vycházení, obchody, školy… – Já si vše objednávám přes internet. U dětí je to ale něco jiného. * Diskuse: Co dělat, aby vás den ode dne miloval ještě víc? – Dneska moc chlapů si sami nic neudělají, na všechno si někoho pozvou. * Šestina našinců se nevyzná v investicích – šestnáct procent je důvod k tvrzení, že „Češi se příliš nevyznají v investicích?“ * Výrobce Pfizer povolil využití šesti dávek vakcíny z jedné lahvičky místo pěti při zachování jistých (a logických) pravidel – aktivita Babiše slaví úspěch, k nevoli jeho odpůrců. * Británie nakonec úspěšně opustila EU a hned se jí to vyplatilo – očkuje si svým podle svého a má už milion očkovaných. * Nevím, k čemu je nechat cizince kritizovat české pokrmy a nápoje – vaječný koňak jim nevoní, ale Bolsem jsou odkojení. *
Zvyk je špatný sluha (Editorial), 4. 1.

Konec roku je za námi, ale začátek úlevu nepřináší. Epidemie bují, ale ještě více bují neznalosti lidí. Kdy už si začnou neplést Vondráčka a Ondráčka, kdy pochopí, že Izrael a USA nejsou v EU, takže si očkují podle svého, že postup v EU je jednotný a to, že Němci mají víc vakcín, nevede k dotazu „proč my ne“, ale „jak to, že oni ano“? Vakcína nebude hned, protože výrobce nestíhá, ale proč nekupujeme jinde, netuším. Babiš tvrdí, že to zjistí.
    Silvestr se zákazem vycházení se konal stejně, jako kdyby zákaz nebyl. To je mnohem nebezpečnější pro duševní zdraví lidí než covid pro fyzické. Nekázeň masy se domluvou nezvládne, ani silou. Kdyby tak dva chuligáni bouchali petardy na Václaváku, to by se to zakročilo... A proč se vůbec prodávají, když používání porušuje zákazy a nařízení?
    Zákaz, resp. úprava provozu postihla i drony. Konečně! Tady ovšem nadále platí princip sebeobrany – vzduchovka se o vetřelce postará, aniž by opustila vzdušný prostor nemovitosti. Nekázeň dronistů je ze stejné kapsy jako nekázeň cyklistů a čtyřkolkářů, co s oblibou projíždějí polní a lesní trasy, neb je to tam adrenalinovější.
    Půjčený fiat má něco s elektrikou, protože po několika dnech stání na gruntu jsem chtěl odvézt DD na sportovní procházku, ale ani ťuk. Baterka vybitá, už po třetí. Něco ji asi vybíjí a světlov kufru to není, neb spartánské provedení vozu (nemá ani ruční stahování oken) to vylučuje. Nabíjel jsem ji 30 hodin! (Jednoampérovou nabíječkou.)
    Ona procházka definitivně rozhodla, že iPhone jde z domu. Už jsem zmiňoval láčku na vypínání zvuků, vtipně umístěnou zboku vlevo nahoře. Pravák nebo levák, vsjo ravnó, protože při uchopení stačí málo a filigránská páčka se posune. Nesnáším „zvykneš si“ v jakékoli podobě. Samozřejmě zvyknout si = adaptovat je základním principem přežití, ale mě stačí žít! A krédo „Děláme to tak, jak uznáme za vhodné, a pokud se vám to nelíbí, neberte to“ si Apple může nakrásně strčit do zadku páčkou napřed. To není krédo ani výlučnost, ale pohrdání. Šli byste k takovému zubaři, kuchaři?
    Takže zatímco DD putovala na hrad Cimburk, kde se ztratila kvůli rozorané turistické cestě bez značek, a potřebovala nahlásit, že ji mám vyzvednout jinde, já jsem žil v blažené nevědomosti, kolik mám ještě volného času. Jí se pro změnu vybil nabitý mobil, stal se citlivým na chlad, naštěstí měla ještě jeden. No neztratila by se, i busem by možná do noci dojela. Jenže už mi to bylo divné, tak jsem vyjel na slepo.
    V televizi dávali Skandální odhalení (1996), snad jediný film, kde Demi Moorová zahrála. A znamenitě. Její dětský ksichtíček k té bestii pasoval znamenitě. Znamenitá kamera, úžasné interiéry, nádherný film. Člověk by neřekl, kam se jisté chování za 25 let posunulo. Jistě, nebylo to v pořádku, ale nebylo to ani záměrné – prostě se tak společnost vyvíjela. A poměrně spolehlivě ty problémy řešila. Pak přišli nekompromisní aktivisté a už to jelo. Kdo si myslí, že dnes je jedinec lépe chráněný před těmi nežádoucími projevy, ať se přihlásí.
    Foto: řádění větru na gruntu odnesl obrázek a džbáneček, řádění moje jenom tento strom. Za ním se ujal javor, strom mého já.
Aspoň si kopnout (Meditorial), 4. 1.

Na dno si úspěšně sáhly LN titulkem: „Izrael je světovým lídrem v očkování, vakcinovat chce 150 tisíc lidí denně. Pomáhá mu židovský původ šéfa Pfizeru?“ Mistrné, protože v článku se sice souvislost popírá (proč ji tedy zmiňovat?), ale semínko je už pěkně zaseté...
    Když dva hodnotí totéž, není to totéž, viz silvestrovská noc v Praze: (Blesk) – „Mimořádně klidné byla silvestrovská noc v Praze.“ (Novinky.cz) „Místo oslav hněv. Takhle se v Praze protestovalo proti opatřením.
    Perla z diskusí: „Novináři totiž ty vakcíny vyvinuli... Všechny... Proto mají tak přesné informace. Stejně jako počítali hlasy v US volbách nebo vydávali rozkazy odstřelovačům na Ukrajině a někteří dokonce byli osobně v pilotní kabině letadel, která narazila do dvojčat.“ Kvalitní čtenářská ironie.
    Gentleman
 
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2028: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
::  Home   ::  Ze společnosti   ::  Co se děje   ::  Archiv vydání