Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Kouzlo nechtěného (Facebook), 10. 10.

status:
Strašně málo lidí dovede vnímat aroganci, nenávist, není-li namířena proti tomu, s čím se ztotožňují. Když jde někam mimoběžně, nestaráme se. Když jde přesně opačným směrem, baví nás to a nechápeme, že to uráží a bolí. Nenávidí vždy jen ti druzí, my nikdy.


ohlas JH:

Míra nenávisti, nebo možná spíše zaujímání okamžitě, apriorně úplně opozitních pólů debaty – prostě toho nejvíce na jednom kraji a nejvíce na druhém kraji, je pro mě jednou z věcí, které nedokážu pochopit. Nevybavuju si, že by to tak bylo pořád. Prostě Gotta měl někdo rád víc, někdo míň a někomu byl lhostejný. Pořád ti lidé byli schopní spolu mluvit a tolerovali si to. Dneska jsou jako armády na opačných stranách bojové linie.


status JH:

Objev dne: západní Němci po znovusjednocení říkali východním Němcům "Jammer", "Jammer Ossi". (Jammer: plačka, ukňouranec.)
Pekelně trefné. Kam bolševik šlápl, tam to bylo stejné. Utlučené sebevědomí, nesamostatnost, nadávání na poměry, všichni jsou ku*vy, jenom já jsem hodnej, všemocný stát co se "postará"... Furt v tom žijem.


ohlas můj:

Snaha přežít je primární leitmotiv žití, co je na tom tak nepochopitelného? A co špatného? Opakem hrdiny není zbabělec. Že se někdo chová, jako kdyby tu bolševik pořád byl, není systémová chyba žádného národa, ale jen a pouze jedinců.


ohlas JH:

Co jaké furt "přežít"? Ty bojuješ každý den o přežití? Tvůj "primární leitmotiv" je "přežít"? Hele nevidím ti do žaludku, možná to tak máš. Pak teda sorry. "Primární leitmotiv přežít" mě fakt dostal. Jako nějakej mravenec nebo žížala.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání