Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Greta a pomoc (Glosa), 26. 9.

Včera jsem si dal dobrovolný odstup od FB, protože má tolerance zášti a útoků za moje názory má své meze. Už jsem psal, jak je zajímavé, že moje údajně nepřijatelné způsoby diskutování jsou mi vytýkány právě oním kritizovaným způsobem. Manévry kolem Grety vedou k takové nesnášenlivosti, že už toho mám plné zuby. Pokud to děvče chválíte, samozřejmě jalovými slovy senilních tetiček o tom, jak prospívá světu, jak burcuje, jak je dobře, že ji máme, je všechno OK. Jakmile se zmíníte, že se vám to či ono nelíbí, zešikuje se roj s žihadly typu „a cos udělal ty“, „jenom hledáš záminky ke kritice“ či obzvláště oblíbené „však ty víš, jak to myslím“.
    Prý jsme Gretu potřebovali, jako lidstvo, aby konečně někdo řekl, jak je situace vážná, že ona aspoň něco dělá, ale co dělám já (co je komu po tom?) plus naivity jako přestat létat a podobně. A ty až dojemné rady „kdyby každý udělal něco“, páchnoucí staropanenským nesmyslem. Stokrát nic sice umoří osla, ale sto aktivit jedinců v podobě nehnojení, nevětrání, vypínání dálkových ovládání a splachování vodou z nádobí rozhodně planetě nepomůže, ba naopak.
    Všechny diskuse jsou marné, ani ty sofistikované metody obrátit argumentaci protivníka proti němu nefungují. Rozběsní se ještě víc a ztratí zbytky logiky, jejíž absenci vám lehkým perem vytýká.
    Lidi, proč se (někteří) berete tak smrtelně vážně, že ani nevidíte, jak jste (titíž) směšní?
A pak narazím na Janafe Valdrovou, což je genderová lingvistka, která fakta nahrazuje aktivitami (proč Janafe nevím, soudím, že Jana je jí málo ženské, tak si přidala „fe“ jako femina, ale taky je možné, že neví, jestli je ta Valdrová nebo ten Valdrová) a došla po usilovném hledání k objevu, že „čeština má 9 způsobů, jak alternovat generické maskulinum“ (že se 9 píše slovem, také neví, lingvistka...). Proč alternovat, neuvádí.
    Návrat na FB neoznámím. Nenápadně se vplížím. Uvažuju, že smažu všechny „přítele“ a nechám si jen ty živé, ale k diskusím, jež mě otrávily, se už nevrátím. A v nových budu sakra věcný!
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání