Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Kdo nejde s námi, jde proti nám (Glosa), 24. 9.

Nemám nic proti KlimaGretě a jejímu vystupování. Tím myslím, že má právo si myslet, co si myslí, říkat, co říká. Ale mám hodně proti tomu, jakého sluchu se jí dostává z kterých míst, jaké možnosti k prezentaci svých klimachimér má. Jsou to vesměs recyklované názory jiných klimanadšenců, kteří přitom neznají rozdíl mezi podnebím a klimatem a Golfský proud považují za alternativní zdroj elektřiny.
    Bez úcty ke Gretě, fakta jsou jasná: – je jí 16 a má znalosti a vzdělání šestnáctileté dívky. Znáte nějakého odborníka, vědce, myslitele atd., který v 16 disponoval takovými poznatky, aby se mohl důvěryhodně vyjadřovat ke klimatu? Popřípadě k jiné odborné záležitosti? Kolik 16letých lidí má Nobelovu cenu?
    Jistě – veškeré umění, sport, šachy atd. vzdělání nevyžadují a i lidé školou nepovinní strčí do kapsy většinu populace včetně mne. Ale není normální, aby ostatním říkali, jak se to má s tím či oným, a už vůbec ne, jak si máme poradit!!! A tuplem z toho neplyne, že bychom je měli poslechnout, ba poslouchat. Kolik lidí mělo možnost promluvit na zasedání OSN s něčím, co svět pálí? Nejsem si jistý, že zrovna KlimaGreta je ta pravá. Je pořád dost zemí, kde je bída, děti nemají dost jídla a vody, o vzdělání nemluvě, trpí nemocemi, jsou zneužívané, používané jako levná pracovní síla... Co je lepší: vyhazovat miliardy za opatření k změně něčeho, o čem ani ajnštajni netuší, jak to vlastně funguje a na čem hromada lidí onanuje se svým egem, nebo pomoci těm mnohem poznaným problémům a řešit je?
    Greta a další zatím táhnou pod revolučním praporem světem. U nás dokonce školákům píšou Piráti omluvenky tím, že žádají školy, aby je uvolnily z vyučování a netrestaly. Účel světí habebně prostředky – ten, kdo jde místo školy do kina nebo na houby, poznámku dostane, klimatik nikoli, přestože po manifestaci jde do kina nebo na houby.
    Vážení přátelé tudy rozhodně NE. Ať Greta klidně dostane Nobelovku za klima, cestuje bezuhlíkatě a chodí spát za světla, ale nechtějte, aby ji kvůli tomu uctívali a uznávali. Je to celé jen a pouze medializovaný podvod. I na ní. Je jí 16, jsou země, kde může mít sex a vdát se, jsou země, kde smí jezdit autem, ale nesmí alkohol, nikde snad nesmí ani volit. Ale smí vést celou planetu ku klimatickému ráji. Z historie je známo dost případů, co dlouhodobý mediální tlak udělá s labilnější psychikou, a Greta ji pořád dětskou má.
    A jako vždycky: kdo nejde s námi, jde proti nám. Toto komunistické heslo sloužilo vydatně k likvidaci oponentů režimu. Toto černobílé vidění je ve společnosti pořád! Nezmizelo po listopadu 1989, ba naopak se rozbujelo. Proto jsou v posledních letech všechny celospolečenské události tak vyhraněné, bipolární – Babišem počínaje přes přechylování pokračuje a Gretou, potažmo klimatem, konče. Máš výhrady proti Gretě? Zpochybňuješ klimatické změny, ženu bys uvrhl do vlastnictví muže a určitě kupuješ Babišovy koblihy. Zatím se ještě nevěší a nekřižuje, ale jsem optimista.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání