Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Natahování (Glosa), 12. 9.

V médiích je zvykem natahovat. Nikoli hodiny, ale texty. Všechna se tváří, jako že mají co nabídnout i 24 hodin denně, ve skutečnosti je to tak třetina a méně. Což o to, u rozhlasu a televize se to dá pochopit, internet si pomůže odkazy. Noviny jsou na tom hůř. Pokud máte dojem, že v tomtéž vydání už něco čtete po třetí, nemýlíte se.
    Na titulní stránce je avízo na článek, na další je komprimát článku s odkazem, kde je, tam je celý článek, jenž ve vložených oknech vypichuje často doslova informace z článku, a posléze se dočtete na komentářové stránce, co si o tom někdo myslí, opět s již vyvařenými citacemi.

titulní strana:

Od našeho zvláštního zpravodaje: Vlk sežral dva lidi, z toho jedno dítě (více na straně 3).


strana 3:

Holčička, která se bez dozoru dospělé osoby vydala za babičkou s dárky, byla napadena vlkem. Vyzvěděl od ní, že nese babičce dárky a pelášil k chaloupce, kde se vydával se za Karkulku. Když mu babička otevřela, sežral ji. Karkulce sice bylo nápadné, že babička má velké uši, oči a zuby, ale vlk ji spolkl taky. Kolemjdoucí myslivec uslyšel jeho chrápání a nakoukl dovnitř. Vlkovo obrovské břicho mu bylo nápadné, rozřízl ho a Karkulka i babička vyskočily ven. Do vlka zašili kamení, takže když se po probuzení chtěl napít ze studny, převážil se a spadl do ní (podrobnosti na straně 8).


strana 8:

Tragédie, která skončila dobře
    Žilo jednou děvčátko, které rádo nosilo červenou čepičku, a proto jí říkali Červená Karkulka. Jednoho dne měla jeho babička narozeniny a maminka k ní Karkulku poslala s košíčkem plným dárků. Dívenka musela projít lesem, ve kterém žil zlý vlk. Karkulku zahlédl, a když od ní vyzvěděl, že nese babičce dárky, pelášil k chaloupce. Vydával se za Karkulku, babička mu otevřela a on ji sežral. Potom si nasadil na čumák brýle, vlezl do postele a přikryl se.
    Když Karkulka přišla, podívala se na vlka ležícího v posteli a podivila se, jaké má velké uši, oči a zuby. Vlk-babička se zachechtal a Karkulku spolkl. A jak měl plné břicho, svalil se zpátky do postele a tvrdě usnul. Šel kolem hajný, a když z chaloupky slyšel chrápání, nakoukl dovnitř. Spatřil v posteli vlka s obrovským břichem a bylo mu jasné, co se stalo. Břicho rozřízl a z něho vyskočila Karkulka i babička. Do vlka zašili kamení, takže když se po probuzení chtěl napít ze studny, převážil se a spadl do ní. (Komentář na straně 11.)


strana 11:

Kdy skončí trestuhodná nezodpovědnost rodičů? Dospělí jsou často přesvědčení, že dětem se nemůže mic stát. Je to jenom kousek, říkají a posílají do obchodu za rohem, popřípadě samotné do parku. Zanést babičce dárek je samozřejmě dobrá příležitost, jak vychovávat děti k pomáhání seniorům, abychom nebyli svědky jejich odkládání do domovů důchodců. 
Jenže je třeba myslet na to, že děti jsou hravé a bezbranné, jsou důvěryhodné a nezáludné. I proto jim hrozí nebezpečí a na nás, rodičích, je abychom jim poskytli nezbytnou ochranu a jistotu. Této zodpovědnosti nás nikdo nezbaví!


    A určitě se najde rubrika Z domova, kde je:

Rodiče by měli dávat na své děti větší pozor, jak ukazuje včerejší událost na Chrudimsku. Dítě odešlo samo k babičce a jen náhodou ho to nestálo to nejcennější – život. Ředitelé škol už dostali oběžník, jak mají dětem nebezpečí převleků u zvířat vysvětlovat. Ministr školství oznámil, že zřídil zvláštní s názvem z německé mytologie – Wehrwolf.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání