Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Tato myšlenka se zdála taky dobrá (Glosa), 5. 9.

Týdeník policie: Strážníkům v centru Prahy někdo ukradl zamčená služební kola, podezřelé zachytily kamery. Dvě zajištěná služební kola včetně cyklistických brašen ukradli dva muži před prodejnou potravin. Jejich čin zachytily bezpečnostní kamery. Připojujeme se k žádosti kolegů z Policie ČR a prosíme…
    Tato prosba je opatřena záznamem z kamer, na nichž dlouho před krádeží vidíme dva obyčejné lidi, žádné ani trochu sprosté ani podezřelé. Krást se sice nemá, ale sledovat bez vysvětlení dvojici naprosto normálních lidí jdoucích městem ano? Nebyly to statické záběry, to bylo zjevné cílené sledování? Která inteligence (asi umělá) pozná dopředu, koho si má z davu vybrat?
    Přiznám se, že jsem hrubě podcenil koncept chytrých měst a bezpečnosti jejich občanů. Letitý film Nepřítel státu je znamenitý i s beznadějně technologicky zastaralou technikou. Nebudu se kvůli Velkému bratru schovávat, zakrývat si obličej a vyhýbat se ulicím. ale už napořád budu velice nedůvěřivý. A už vždycky si, jeda sám ve výtahu, odpustím drbání na koulích. Natož na svých.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání