Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Stíhání Babiše zastaveno (Komentář), 4. 9.

Návrh na zastavení stíhání Babiše vyvolal řadu emocí a pramálo fakt. Ukázalo se opět, že těm, co nejvíc volají po právním státě a spravedlnosti pro všechny, o to ve skutečnosti nejde. Jediný přijatelný výsledek pro ně je dosáhnout Babišova odsouzení za každou cenu. Nechápou, že spravedlnost je slepá neznamená, že kulhá, jak se to často interpretuje, že selhává, protože nevidí, ale je tomu přesně naopak: je slepá proto, aby neviděla, koho soudí (teoreticky by měla být ještě hluchá), zkrátka aby viděla a posuzovala jen holá fakta. Aby pohádkově sociálně řečeno posuzovala žebráka stejně jako boháče. Právě proto, aby odolala přístupu „ty hajzle, ty to schytáš“.
    Proto se „spravedlivý“ požadavek na soud balí to ušlechtilých frází typu „na politika je kladen větší nárok“ a podobně. Je, jistě, ale morálně společenský, ne že ohneme zákony a strčíme ho do díry proto, že přede všichni vědí, že... Taky jsem se setkal s tím, že by se měl - jako politik - očistit. Proboha jak? Že podá žalobu na to, kdo na něj podal žalobu? Jinak to přece nejde! Všechna fakta k případu soud měl a posoudil. Má dodat jiná? Ale proč? A jaká? A proč on? Hlavně však pro politiky a jiné veřejně činné lidi neexistují zvláštní zákony, soudy, sazby atd. Očistit se z obvinění mohou všichni jen jediným způsobem: rozhodnutím soudu.
    A je jenom logické, že jakýkoli postup příslušných orgánů, který nevede k zašlapání Babiše do země, se hrubě nelíbí. Jenže pohlíženo na záležitost prizmatem účelovosti, neexistuje postup, který by obstál. Proto se hledají na všech zúčastněných hnidy a podle sympatií a antipatií se interpretují.
    Plebs (lid, chcete-li), prostě lidé nechtějí pro Babiše spravedlnost ani náhodou! Chtějí jediné: vidět ho na kolenou za každou cenu. Proto chodí tak rádi na demonstrace proti němu.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání