Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Hlavně opatrně (Glosa), 3. 9.

V Břeclavi se bude zkoušet blikající zelená na semaforu. Slouží to k tomu, aby řidič věděl, že záhy přijde červená. Něco podobného známe z kyvadlově řízené dopravy, kde běží odpočet do změny. Také některé semafory pro chodce jsou takto upravené.
    My přirozeně budeme takovou samozřejmost důkladně testovat a vyhodnocovat. Co na tom, že jde - výjimečně o dobrý - návrh EU sjednotit pravidla. Je to velice praktické, což mohu potvrdit. Jízda je rozvážnější. V Rakousku to nefunguje několik let, jak tvrdil reportér na Nově, ale řadu desetiletí!
    Proč jsme tak posraní a testujeme píčoviny? Kdysi jsme testovali, jestli je lepší používat přední dveře u řidiče tramvaje i pro výstup, jestli se osvědčí tlačítko na otvírání dveří u MHD atd. Když se v Břeclavi ukáže, že blikání nefunguje (je to absurdní, ale možné – první den se ukázalo, že někteří stejně jedou na červenou: no a?), tak ho nezavedeme? U odpočítávání máme už jasno: nezavedeme!
    Naštěstí se nikdo nepokusil zavést americký zvyk z dopravy: semafory za křižovatkou. Tady bych na testování trval, ale raději na netestování a nezavedení. Zvyk je zvyk a překoná ho jen zvyk. A skoro každý ví, že to nejde snadno a už vůbec rychle.
    Nejvetší záhadou je, proč zrovna v Břeclavi? Kdo to vybírá a podle čeho? Buďto je to místní patriot, nebo někdo, kdo to tam nesnáší. Ono je to vlastně jedno.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání