Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Je pozdě na ministra (Komentář), 21. 8.

Poslední vývoj s obsazením ministerstva kultury je pro politického komentátora-amatéra důkazem toho, že se nic nevyřeší. Podotýkám, že obsazení postu ministra už dávno „není na stole“. Situace se podobá té britské, s exitem Anglie z EU. Mayová podle přání mnohých odstoupila a ukázalo se, že se nejen nic nezměnilo, ale že bezradnost opanovala dříve poměrně jasné cílení.
    Šmarda rozumně řekl, že už toho má dost, ale Hamáček nepochopil, že jeho „lidské pochopení“ tohoto kroku se míjí s významem slova pochopit. Uniklo mu, že zatímco dosud mu ministry kádroval jen Zeman, po dovolené posílený Babiš se k němu přidal. Se svou proslulou rétorikou, že nic takového neudělal. Řekl přece, že to bude řešit po dovolené, a co dělá? Řeší to, pane redaktore.
    ČSSD se řítí do politické řiti už volným lubrikovaným pádem. Každý může vidět, že nemá v sobě ani zbla sebereflexe. Jako kudlanka nábožná samečka i ona po politickém páření požírá svého koaličního partnera, který o tom neví (dělá, že o tom neví – ještě má pořád hlavičku). Nemá ani sílu přiznat, že jí jiní diktují personální politiku. Instalace ministra, která se už zajisté povede, bude sebevražedná mise nejen pro něj, ale pro celou partaj.
    Takovou politickou dráhu jsme tu ještě neměli.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání