Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Jsem přesvědčený, že skoro každý politik, který se dostane opravdu na špici a je schopen se tam dlouhodobě udržet, má nějaký, řekněme, defekt. Psychický nebo lidský.
R. Choleva, politický poradce

Ohlédnutí (A týden uplynul), 12. 5.

* Náš vozový parku je sice letitý, ale průměrné stáří se nemění: v USA se od roku zvýšilo o 3,5 roku, u nás zůstalo (jinde je situace podobná) – a teď babo raď. * V brzké době zmizí 50 % jazyků: vymřou jejich uživatelé, ale my máme jiné starosti – řešíme mizení brouků a rostlin: inu priority. * Praha bude bez ohňostroje kvůli zvířatům: tvor, který nepřežije jednou za rok pár minut hluku, nepatří do přírody – tuto ironii nepochopil nikdo. * Klimatolog Ač na základě měření ví, že klima jde do háje, ale myslí si, že příroda se ještě může vzpamatovat – co platí víc: vědět, nebo si myslet? * Čistič Karlova mostu zabil před lety svou manželku – taky se prý na ni nemohl dívat... *
Kdo déle ví, lépe ví (Editorial), 12. 5.

Letmý odskok do Prahy se odehrál o den později. V pondělí se mi nějak nechtělo, jel jsem v úterý ráno, po příjezdu do Prahy jsem to vzal na Opatov a dal si dršťkovou polévku tam tradičně dobře dělanou. Otočil jsem se na Barrandově a jel do Růžovky na sraz. Tamtéž se posléze objevila i moje starší dcera, na niž tam už čekal HH, jenž si ji posléze odvedl do studia Rádia Beat k rozhovoru. Ten jsem já neslyšel, protože bych to stejně nestihl, anžto jsem s MM jel do vinárny Pálava na jazz, který se nekonal. Místo toho jsme probírali ženskou otázku. Nicméně bez rozhovoru nejsem, nahrál jsem si ho.
    Po návratu jsem vyzvedl auto z dopasování kapoty a vzal jsem si i starý nárazník. Proč to, se dočtete zítra, je to delší. Někdy to budí dojem, jakože s Alfou mám nadstandardní problémy, což zlé jazyky transformují do pochyb o kvalitě značky. Nikoli, nic typicky alfovského jsem dosud nezažil, od úřednické buzerace přes havárii či technické problémy.
    Zašel jsem konečně do vinohradu, neb jsem byl upozorněn, že tam mám oidium. Mám, naštěstí ne všude. Donaistaloval jsem nový elektrický sporák, trvalo mi to dva dny, protože jsem ho chtěl mít ve stejné úrovni jako pracovní desku, kterou jsem musel nastavit. Povedlo se skoro dokonale, hrozba přišla z jiné strany: přiřazení knoflíků od plotýnek je jiné než u starého, takže zapínám/vypínám jiné, než chci. Proč to proboha není jednotné?
    Víkend byl rušný. Napřed v pátek přijela DD+dd, v sobotu dd odjela tak, že DD s kolem odvezla do Hroznové Lhoty, kde náš mužský sbor zpíval na folklórním odpoledni. DD pak jela zpátky na kole, dd jela do Zlína. V neděli dopoledne jsem chtěl postříkat vinohrad, ale jednak byl zarostlý, jednak začalo mrholit, tak jsem ho jen probral, postříkám jindy. Večer přijeli autem vnuci se zetěm ze Slovenska, tedy z Česka, na Slovensku byli návštěvě. Zůstanou tu dva týdny.
    Zkouška na Kyjovské slavnosti dopadla tradičně. Jeden člen, co to má na starost, začal mít týden před vystoupením připomínky k jedné písničce. Že ji moc ženeme, že musíme střídat rychlé a pomalé úseky. Proč ne, ale týden před akcí? Nastal rumraj. Hyperaktivní zpěvák se oháněl tím, že to zná přesně. Jiný, stejně pěvecky zdatný, oponoval, že on taky, ale teď o to přece nejde. První se nedal a vytáhl eso: já to vím přesně dýl než ty! Slabší jedinci upadli smíchy na zem. Horko těžko jsme udržovali diskusi na jediné možné úrovni: teď se nebude nic měnit, máme to zažité tak a tak. Mám obavy z vystoupení, protože asi nejen já budu sledovat, jak se píseň vyvine. Což znamení nejistotu.
    Fotky: na malé je malý západ Slunce; příjezd MM v růžovém na růžovém kole do Růžové ulice; pohled z vlaku někde u Blanska; Brno dolní nádraží rok po výluce – ostuda!; příprava našeho mužského sboru před vystoupením v Hroznové Lhotě.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání