Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Návody (Poznámka), 8. 8.

Rád bych někdy mluvil s lidmi, kteří pro nás navrhují různá udělátka pro ovládání rozmanitých systémů. Bohorovnost, s jakou vědí, že tak a tak je to nejlepší, mi pije krev už desítky let, a nelepší se to. Kolik jen let trvalo, než bankomaty přestaly nabízet služby, které nemohly poskytnout – dotaz na PIN až po zadání transakce, chybějící papír pro tiskárnu, chybějící bankovky...
    U televizních pořadů je zločinem oproti lidskosti animované logo. Většinou už vymizelo, ale občas na něj narazíte. Proč tam je? Čím má upoutat a k čemu? Ještě horší je informace, že právě sledovaný film končí a následuje to a to. Kurva, já to nechci vědět!!! Jaký komfort mi to zvyšuje? Nejsem přece na stanici vlaku či tramvaje, kde mě informace o dalším spoji zajímá.
    Prskám vzteky při onlinovém sledování televize. Je to pohodlné, nemusím ušlý pořad hledat, stahovat... Jenže přehrávací program neskutečně otravuje. Každou chvilku, ke všemu nepravidelně, vyjede zespodu ovládací lišta přehrávání a nahoře ikonka pro nastavení kvality videa. Až budu chtít, udělám to sám. To je, jako kdyby auto nabízelo řidiči, jestli chce jet rovně, doleva, doprava nebo zaparkovat.
    Právě proto bych, s bičem a pouty v ruce, rád slyšel argumenty autorů těchto zvrhlostí.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání