Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Brno jinak (Místopis), 16. 7.

V Brně jsem byl poprvé někdy v 60. letech, v rámci výletu s gymplem. Pamatuju si černobíle, omšelé hnusné město s divnými lidmi. Pak jsem tam byl v dobách Invexu – město bez hudebních klubů, kde hospody zavíraly v deset bez ohledu na tisíce lidí nemajících večer po veletrhu do čeho píchnout.
    Pak někdy, po koupi gruntu, jsem tam byl častěji díky Českým drahám a jejich dochvilnosti. Sice jsem měl čas tak hodinku, ale ukázalo se, že Brno dál od Hlavního nádraží nesahá. Zalíbilo se m i tam, zejména v létě večer, kdy se nehledí na to, ze které hospody kdo s půllitrem si přišel ven sednout, kde nejsou turisté (tento fakt je třeba turistům utajit), kde se prostě žije normálně. A samozřejmě vánoční trhy s tradičně moravskou nápaditostí, jak lze pít alkoholické nápoje.
    Zajímavý kostel je někde na Jozefské (Minoritské?). Zvenku nic moc, ale za dveřmi je nečekaně kostka, v níž se sedí a rozjímá, a teprve za ní je oltář, ale... Jde se k němu schodech, a ty centrální jsou pouze pro chůzi po kolenou! (jak varuje nápis vpravo dole), Další pěkný kostel je o kousek dál a třetí o další kousek. A pohled z náměstí Svobody přes vodotrysk ke galerii J&T, kde odpoledne nebyla ani noha, ani zloději.
    Inu Brno.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání