Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Všichni proti všem (Glosa), 11. 7.

Vrátil jsem se k záznamu demonstrace na Letné. Nejen herci většinou neodolali manipulaci davu a davem, ale zachutnalo to i řadě dalších. Stačilo jen říct jakoukoli banalitu zvýšeným hlasem a lid nadšeně tleskal. Asi je to silné afrodiziakum. Mají to zapotřebí? Asi ano, publikum je magické lákadlo.
    F. Rajmont z Národního byl teatrální, ale mluvil „za velkou většinu“ herců, z nichž uvedl asi šest. Zástupci slam poetry přišli také za „velkou většinu“, ale byli trapní, nepovedení. Plno přeřeků (Anatol Svahilec), tupě naivní (Tukan). Zarazil mě obsahově překvapivý dopis P. Pitharta s pouličním odérem. Trapná byla Basiková, nevkusně posílající Babiše „zpátky na Slovensko“. Pavlačově emotivní Pogodová. Překvapivě netolerantní Banga. Trapní Svěrák s Uhlířem a nepovedenou loupežnickou odrhovačkou. Prvorepublikový gentleman Havelka bez noblesy... Mišík sice civilním tónem zmínil na dohled ležící Strakovku s exkomunistou a estébákem Babišem, ale zazpíval k místu se vážící, leč politicky neangažované Špejchar blues.
    Ukázalo se názorně, viz nedávný protest jiných umělců proti tomu, aby Česká zbrojovka sponzorovala karlovarský filmový festival, že umělci jsou především lidé citliví a vnímaví. Nejsou to úředníci ani manažeři. To je jiná schopnost, jiná kvalifikace. A jiná nátura. Na politiku prostě nemají buňky, ostatně nejsou sami. Má je málokdo, často včetně politiků.
    A to hlavní – Milion chvilek se nehodlá a nechce stát politickou stranou, ztratil by schopnost spojit různorodé lidi. Budou nadále propojovat různé názory, protestovat a zajišťovat setkávání na Letné.
    Doufám, že se najde někdo, kdo pochopí, proč to píšu. Neberu nikomu jeho názor, jen se ptám, jestli ví, jaký má. A omlouvám se, nepromíjím těm, co mají vliv, jaký ho mají. Čím je větší, tím je neprominutelnější.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání