Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 8 (Cesta), 28. 6.

Poslední poznámku z výletu píšu až teď. Vyjeli jsme sice po poledni, ale díky (ne chyba, ale ironie) ČD jsem dojel 22.50. Zpoždění nabral pražský spoj s příznačným jménem Berliner už v Praze kvůli „zpoždění od obratu zpožděného vlaku“. Pro laiky – vlaky jezdící v taktu znamená jedno zpoždění vodopád dalších, proto vlaky nejezdí v noci, aby se to napravilo. Že všichni cestující na trati mají smůlu co do návazných spojů, je Drahám u prdele. Nakonec v Židenicích už důvod zpoždění zněl „práce na trati“. Co oči nevidí, člověk neví. Na přestup v Kyjově jsem měl čtyři minuty, ač jízdní řád požaduje sedm. Bus naštěstí čekal, i řidič, až se vydýchám a vyslovím stanici.
    Dopoledne před odjezdem jsme balili a tak, z ulice hrála jasným hlasem trubka, inu Berlín, jak jsem ho poznal. Ke všemu se ještě vrátím, není totiž jen jeden Berlín jako třeba Drážďany.
    Poslední večer jsme strávili opět na jamu. Alternativní hraní v tapas baru se nekonalo a konat jen tak nebude, je to náhoda a měli jsme z prdele kliku, že jsme se tam tehdy, bohužel pozdě, ocitli. Jamovalo se v klubu b flat podle stupnice se dvěma béčky. V samém centru, tedy míníme-li Alexanderplatz. Mnohem větší než Zig Zag, vstup „free“ ovšem podobný tomu předtím, až na poněkud dryáčnické si řeknutí o příspěvek a kupodivu jen minimální nátlak. Nemám to rád – vstup volný znamená volný, tj. sice ne zadarmo, ale kdo dá, ten dá. A vybírá se při vstupu a odchodu, což lze decentně zmínit. Ale dělat z muzikantů chudáky, to je moc.
    Sestava hráčů byla dílem podobná (asi čtyři pět lidí), ale zbytek byl jiný. Atmosféra byla více než znamenitá, hybatelem byl nadšený basista připomínající dynamikou našeho chechtajícího se spisovatele. Hráli o třídu, možná dvě líp, šťavnatěji. Cenově to vyšlo na stejně, přešli jsme na úspornou variantu litr vína, dvě sedmičky sody a led. Vyjde to na 30 eur, ale to dělá ta voda (sedmička pět eur), víno v karafě v tomto objemu vyjde na čtyři eura dvojka, místo pěti. Doprava po půlnoci po deseti minutách, co byste chtěli víc
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání