Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 7 (Cesta), 27. 6.

Úterní návštěva klubu se vyvedla. Byli jsme v Zig Zag na jam session, vstup dobrovolný. Začalo trio klasickým jazzem, po pauze se jamovalo dvě hodiny. Vystřídala se asi desítka hráčů, výtečně alternovalo piano a bicí, dva mladí saxofonisté byli tak rozdílní, že se museli po frázích střídat – unisono to nedokázali.
    Včera vrcholila vedra a nám skončila týdenní karta. Na zapůjčených kolech jsme se vydali koupat se do Weissensee, asi sedm km vzdáleného. Jen dvakrát jsme lehce zabloudili, ale v rámci stovek metrů. Jezero je zajímavé. Přísný zákaz koupat se jinde než na pláži většina návštěvníků ignorovala, ke všemu podpořená kioskem prodávajícím platícím i neplatícím. Mít s sebou jídlo, nebo si zajít pro chlazené nápoje na benzinku či do obchodu, ušetříte min 15 eur na osobu.
    Stejně jako Wannsee, i Weissensee zarazilo značně zanedbaným dojmem. Nové jsou jen WC a umývárny, jinak zařízení pochází patrně z předválky. I móresy: 50eurové bankovky nebere, nemáme drobné, zálohu na sklenice nevracíme, nemáme drobné (vemte si místo toho pikslu piva nebo koly) byly socialistické. A fronty na cokoli.
    Jízda na kole je radost, jezdí se i po chodníku (určitě zakázané). Pozor při odbočování vlevo! Najíždí se doprava, aby cyklista nemohl vjet náhle na přejezd. Takže hrozí, že nejprve srazí vás.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání