Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 6 (Cesta), 26. 6.

Prohlížení jazzových webů vyústilo ve výběr dvou klubů a do jednoho jsme včera šli. Nebylo to úplně banální hledání, je v tom chaos jako v Praze. Po úvaze jsem vybral klub, kde byl jam session. Tak se člověk dostane jednak k neotřelé hudbě a jednak k více místním muzikantům. Uvidíme, jak to vyjde.
    Preventivně jsme si dali odpočinkový den, protože v tom vedru večer padáme na hubu, a zvolili jsme typickou turistickou atrakci jíž je cesta lodí. Hodinou po Sprévě jsme konečně částečně umořili jinak vyhozené peníze za Welcome kartu – její platnost je samozřejmě omezena na méně zajímavá místa. První polovinu cesty jsme seděli v chládku uvnitř, zbytek pak na horní palubě. Cesta kupodivu stála za to, mluvený doprovod stručný a výstižný. Pokud jsem se nepřeslechl, Berlín byl za druhé světové války z 60-90 procent vybombardovaný, a je to pořád vidět.
    Promazal jsem další "přátele" na FB. Jestliže jakákoli sračka napsaná proti Babišovi sklází nadšené ohlasy (+ slova jako Andy, řepka, Bureš a motýle), zatímco jakákoli neutrální či ne kritická zmínka o něm vyvolá masovou denunciaci, je něco špatně. Netýká se to bohužel pouze Babiše. Také jsem se dověděl, že napsat "nejsem příznivcem Babiše" znamená pravý opak, a když se mnou náhodou někdo souhlasí, tak "si notujeme". Závidím těm lidem jejich sebejistotu, ale ta závist je ve smyslu "hrozím se jí". Když se někomu nelíbí Babiš, má právo jt na náměstí, když se mi nelíbí psaní Deníku N, nemám ho číst - že bych odpůrcům B. doporučil, aby si ho nevšímali? Protože se DN někomu líbí, je dobrý, zatímco moje poukázání ne to, proč konkrétně se mi nelíbí, je vytrhávání z kontextu a detaily. Zkrátka taková soudružská kritika.
    Dnes už lid pozná, koho se má bát a komu se smát – V+W to tehdy, pravda, napsali v období poněkud jiném.
    A srovnávat listopad 1989 a červen 2019? Proč ne, co do počtu lidí na demonstraci klidně, ale jinak ani náhodou!
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání