Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 5 (Cesta), 25. 6.

K neděli malý dodatek. Večerní výlet měl nečekaný úspěch. Jdouce do Simpla Kafe posunuli jsme se o kousek dál za hudbou a hle: malý podnik s otevřenými francouzskými okny, uvnitř dvě kytary a dvě zpěvačky, venku na chodníku diváci. Když Španělé, tak flamenco. A jelo se na plné pecky, včetně tanců. Publikum znalé vytleskávalo složité rytmy, zbytek se pokoušel.
    Pondělí jsme zahájili návštěvou kontrolního bodu Karel, jinak Checkpoint Charlie – místo přechodu mezi oběma Berlíny po stavbě Berlínské zdi. Už jsem tam jednou byl, takže mohu odpovědně prohlásit, že míra komerce přesáhla unosnou mez. Vystihla to DD, která tam byla poprvé. Nechtěla jít do jednoho ze tří muzeí (temna, zdi a přechodu) s tím, že už tak to je depresivní. Za mě – prodávat tam ruské důstojnické čepice je neúcta!!!
    Od zdi jsme jeli k jednomu z jezer – Wannsee. Na samém okraji zóny B, ale televizní věž byla vidět i zde. Něco jako Balaton, jen tužší písek, studenější voda a větší gradient. A podnikatelské pohrdání kšeftem. Měl jsem dojem, že to loni vrátili po restituci po sjednocení Němecek.
    K řadě věcí se vrátím, až budu prohlížet fotky. Zatím jen, že systém veřejné dopravy je opravdu za hranicemi složitosti a připomíná jednu americkou sci-fi povídku z newyorského metra. Jeho složitost dosáhla takové míry, že jen stěží se udrží v trojrozměrném prostoru. A požadavek letenských nadšenců, aby Babiš prodal média, je dětinský. Boss Mch by si tu vysokou měl dodělat (omlouvám se za zbytečnou jedovatost – samozřejmě neomlouvám, udělal jsem ji záměrně a s chutí, ale měl jsem si ji odpustit; to by těch svatých ve společnosti už bylo příliš).
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání