Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 4 (Cesta), 24. 6.

První den veder. Dopoledne jsme se vydali na blízký bleší trh, který zabral celý park. Nebyl tak úplně bleší, většinou tam nabízeli překupnické zboží nebo vlastní výrobky. Blešárna jsou prostě především krámy, které doma překážejí, funkční i nefukční, krámy. Ale čas se mění a holt je to spíše prodej  výrobků všeho druhu. Další položkou je obnošené oblečení a obuv, pak zmíněná rukodělná tvorba, LP atd.
    Bydlet v Berlíně, zařídit si byt by byla lahodná záležitost. Těch zbytečností, co by se hodilo.
    Pak jsme odjeli do centra pokračovat v průzkumu. Prošli jsme Braniborskou bránu, podívali se na Říšský sněm (striktně obehnaný mřížemi), odjeli až do zoo – první výlet do západní části Berlína. Checkpoint Charlie jsme bohužel zase nestihli, ale ještě máme čas. Tato část města je jiná než východní  – architekturou, jídlem, lidmi. Ale možná se pletu. Když jsme se asi v pět vrátili, bleší trh ještě dobíhal. Dva prodavači se dali dohromady, slovo dalo slovo a lahev další a duo kytara+zpěv znělo nad trhem krásným blues. To bylo to poslední pěkné, co den přinesl.
    Viz druhý článek.
Letná (Stud), 24. 6.

K demonstraci na Letné. Trapná Basiková, Pogodová, Banga, Svěrák, Havelka... Mají to zapotřebí? Asi ano, publikum je magické lákadlo. Nechat statisíce lidí dělat, co chci – kdo by to nezkusil. Stydím se za všechny své známé, kamarády, přátele a blízké, co tam byli. Promazal jsem FB přátele.
    Dvakrát během dne a třikrát během tří dnů jsem slyšel, že Babiš prošustroval peníze tím, že přidal důchodcům. Varuju všechny, co to přede mnou řeknou. Zkuste žít z důchodu vyměřeného na základě příjmů z přelomu roku 1989, neřkuli dříve. Samozřejmě tak, abyste nemuseli prodat většinu z toho, co jste nabyli, a ponechat si aspoň svobodu cestovat. Jeden známý se honosí tím, že kvůli účasti na Letné přerušil pobyt ve Skotsku. Takkovou velkorysost si důchodce dovolit nemůže. Jiný provádí důchodce po zemi, kde za týdenní pobyt s polopenzí dáte 65 tisíc, výlety (cca 16 tisíc jeden) nepočítaje. Prý si dávali stranou. Rád bych věděl, kdy a z čeho.
    Prosím a žádám opakovaně všechny, vyhýbejte se při kontaktu se mnou tématu Babiš. Vyhýbejte znamená vyhýbejte, ne „... ale on to Ivan neslyší rád“. Riskujete, že uslyšíte něco a budete velice neradi. Žijme každý ve své pravdě.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání