Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Berlín 1 (Cesta), 21. 6.

Laskavostí mé starší dcery jsem se dostal na týden do Berlína. Bydlíme v bytě její kamarádky, poblíž Suedkreuzu. Pracně jsem  nainstaloval na dětském notebooku českou klávesnici, ovšem uniklo mi, že popisky jsou německé, takže diakritiku uhaduju, stejně jako Y/Z. Velká záludnost jsou hesla a velká diakritika. Pro zadávání číslic v heslech musím používat numerickou, jinak to neplatí, a mrtvé klávesy jsou nejen tot, ale i verschwunden. Proto je nepoužívám. Prosím neradit!!!
    Cesta proběha hladce (jednou) a obrace (dvakrát). V euforii jsme si pořídili Welcome Card, ale asi zbytečně. Horko umořilo oba, DD leží a spí, já jsem v půl desáté vstal a zprovoznil počítač a aplikace a píšu tuto noticku. Cesta od vlaku k ubytování byla malebná. Berlín byl pro mě nudné město, neb jsem byl jednou v NDR a jednou těsně po 1989 u Check Point Charlie. Jak to ti Němci dokázali, nevím. Ale chápu dceřino nadšení pro Berlín. Auch ich bin ein Berliner.
    Bydlíme poblíž bývalých jatek, nyní místu proměněného v areál hospod, pubů, klubů a všeho možného. Ožívá navečer a žije dlouho do noci. Ulice okolo jsou plné hospůdek a národností všeho druhu. Melpot kultur ovšem působí jinak než negativně. Asi si místní zvykli, podle jmen na zvoncích pořád převažují. To samozřejmě neznamená konflikty a problémy. Ty jsou však podle mého spíše dané sžíváním a hledáním, pravda, možná bez velkého nadšení na obou stranách. Jsme v tomto líní a neochotní všichni stejně. Alfu mám havarijně pojištěnou, ale spoluúčast je pět tisíc - takže vyhozených sedm musím nějak oželet.
    První nákup zahrnoval opravdické vídeňské párky a kilový kyblík vanilkového jogurtu. Pražská Růžovka má 14 dní zavřeno, to bych měl absťák. Německo jsou pro mě uzeniny a zelí a eintopfové polévky, nehodlám to měnit.
    Letem světem: "Doma" zatím víří Okamura se znásilněním - moc o tom nevím, ale rozhodně bych obálku dnešního Deníku N udělal jinak. Slyšel jsem, že na nedělní demonstraci dorazí i Babiš - a víte, že se mi to líbí? Prezidentka Čaputová prý prožívá se svým partnerem těžké - to je opravdu závažná zpráva pro solidní a veřejnoprávní média. Seriál Černobyl udělal z národa znalce na pozici operátor jaderného reaktoru. 90 procent lidí přesně ví, jestli měla obsluha stisknout tlačítko AZ5!!! - samozřejmě pouze ti, kdo vědí, že neutrony jsou zelené. Předvolební projev D. Trumpa byl velice suhestivní a úderný - proč tolik Američanů umí mluvit jako M. Zeman?
    Obrázky budou, až je dokážu stáhnout z mobilu bez použití kabelu. Já vím, že jednou vidět je 100x mluvit (psát), ale představivost je filtr, který ani Adobe ve svých programech nemá. Doufejme, že ani mít nebude.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání