Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Proč letadlo letí aneb vztlak je chiméra (Výzva), 12. 6.

Stejnojmenná knížka Milana Pleška je už na světě (lze ji objednat na chimera.obchod@gmail.com). Zatím se žádný odpůrce neobjevil, což je s ohledem na desítky arogantních a jedovatých mailů, když jsme o Bernoulliho vysvětlení diskutovali na Gentlemanově deníčku, více než pozoruhodné.
    Proto vypisuju cenu deset tisíc korun za fundované vyvrácení nové teorie, která je v knize coby náhrada té vztlakové prezentována. Věřím, že i tento nevelký obnos pro odpůrce, ale velký pro mě důchodce, bude stát někomu za to, se tématu věnovat věcně a bez emocí. Ono se to lehce směje, ale o to obtížněji argumentuje – bez velikána za zády.
Babišovy motýle jinak (Poznámka), 12. 6.

Je zajímavé, jak lidé rádi schovávají své jízlivosti a buranské výpady za fakta a objektivitu. Babiš je toho znamenitou ukázkou. Původně věcný problém na počátku aféry se dostal do fáze, kdy kdo jde kolem, tak si kopne, plivne, bodne. Vidím u velké části populace totální ztrátu soudnosti a projevy takové mravní pokleslosti, že se stydím. Ne za Babiše, ten mi je ukradený, ale za tyto členy rodu homo sapiens, kteří se propracovali až k homo debilis.
    Babiš vypustil další ze svých prapodivných vět a popudil. Inu nelze se divit – neoblíbený politik a Slovák. Co chcete. Spodina naší společnosti na Slováky pořád nasazuje, včetně těch, kdo roní krokodýlí slzy nad rozdělením státu, o němž už ani nevědí, jak a proč k němu došlo. Babiš, což patrně mnozí nevědí, má učitelku, jehož ho učí česky. Takže ti, kdo mu vytýkají pohrdání češtinou a nezájmem o ni, sedím oběma půlkama prdele mimo míru a serou si do bot. Jenže je to marné – Husákův precedens českoslovenštiny, kombinovaný s Jakšovou erudicí pro proslovy spatra, se tlačí do popředí.
    Tuny tajícího másla na svých hlavách nevidí ti, kdo na FB vášnivě diskutovali, začasté s primitivním slohem a gramatickými chybami, o správném tvaru „motýle“ ve větě Chceme motýle. Žasl jsem nad tím, kolik lidí u nás rozumí slovenštině. Zřejmě po rozdělení zaplakali a dohánějí samostudiem absenci slovenských pořadů v televizi. Jím použitý tvar motýle je správný, ať se to komu líbí nebo nelíbí. A na rozdíl od těch, co mu jazykovou neobratnost předhazují, se aspoň v tomto ohledu vzdělává. Na rozdíl od většiny našinců.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání