Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Právní stát? (Poznámka), 11. 6.

Víc než potenciálně zneužité dotace Babišem a chiméry kolem Benešové mi vadí rozhodnutí Nejvyššího soudu v případě placení ČSSD jejímu právníkovi Altnerovi. A to ne proto, že ČSSD nemám rád, ale pro odůvodnění, proč NS vrátil už tak se vlekoucí případ na úplný začátek.
    Prý není jasné, jaké práce Altner pro ČSSD v kauze Lidového domu dělal, ze smlouvy to prý jasné není, a penále je spočítané špatně. On asi Altner roky pro ČSSD pracoval za skývu chleba jako zahradník. Co dělal, lze dovodil z jeho aktivity, ostatně že pracoval, ani ČSSD nezpochybňuje. Vztah oněch dvou subjektů byl natolik jasně definovaný, že i práce vykonávaná je prokazatelná.
    Lpění na formální stránce je to poslední, kromě nepřiměřené délky řízení, co dělá stát právním (Roberte, opravdu nemám potřebu slyšet tvůj flexibilní právní názor). A výše náhrady je věc metodiky vyčíslení a posudků - není to snad první náhrada u nás.
    Opakuju: Babiš není zlo ani nebezpečí. To je jinde.
Omluva k smíchu (Poznámka), 11. 6.

Vskutku povedená je tato omluva, vybírám:
Za snahou očernit pana doktora Strnada je cizí zájem, k čemuž bylo zneužito naše médium. Pokládáme za zcela nepřijatelné, aby byl napadán soudce vypouštěním účelových a lživých informací. Za nanejvýš alarmující pak pokládáme to, aby se tak dělo v souvislosti s projednáváním soudní kauzy, v níž dotyčný soudce rozhoduje. Pokládáme to za nehorázný a bezprecedentní útok na soudní moc v naší zemi.
    Mistrovský kousek : Forum24 je v tom vlastně nevinně! Bylo zneužito! Přitom je tak prodchnuto požadavkem na obranu soudní moci.
    Ovšem bombou je vyjádření šéfredaktora P. Šafra. Nemám sil na komentář:
Naše redakce byla obelhána falešnou a lživou informací a v tomto případu selhaly naše kontrolní mechanismy. Když jsme se otázali pana soudce před publikováním článku na podstatu informace, nedali jsme mu dostatek časového prostoru na jeho reakci, která by věc vyjasnila. Jakmile jsem pochopil, bohužel se zpožděním, k jakému útoku na soudní moc a na konkrétního respektovaného soudce u nás došlo, pociťoval jsem naprosté zahanbení.
    Já ho pociťuju teď.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání