Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Nekritická kritičnost (Poznámka), 7. 6.

Babiš přišel s nápadem na dobrovolný fond, do nějž přispívaly banky, záložny, podniky... a z nějž by se financovala výstavba nemocnic, školek, věda, výzkum a jiné bohulibé účely. Sklidil podle očekávání výsměch a pohrdavé komentáře politiků a jiných odborníků.
    Jenže není sám. Na počátku republiky podobný fond ustanovil prezident Masaryk. V roce 1928 vznikl Jubilejní fond republiky, za tři roky existence rozdělil 60 milionů korun získaných z dobrovolných (a od daní a jiných poplatků osvobozených) příspěvků.
    Banky se sice mohou posmívat, ale neměly by zapomínat, že ve vzduchu visí další varianta Damoklova meče, kterou je sektorová daň. Té se nikdo nesměje...
Chucpe Deníku N (Komentář), 7. 6.

Budu jistě osočen z toho, že následující řádky vznikly ze mstivosti, ale s tím nic nenadělám. Zkrátka se mi to nelíbí a napsal bych to, ať by šlo o jakékoli médium. Nota bene jsem se vůči DN choval dosud loajálněji, než by bylo třeba. Vím, že si to někteří nemyslí, ale nešť.
    Upoutávka na včerejší pecky DN obsahuje i tyto řádky:
Wanted! Hledá se úředník, který vynesl Babišův audit, píší Jakub Zelenka s Lukášem Prchalem. Hrozí mu vyhazov (úředníkovi, ne Prchalovi – pozn. GD). Situace ve státní správě je podle jejich informací po pátečním úniku zprávy Evropské komise o střetu zájmů českého premiéra (jako první ji zveřejnil Deník N) poněkud neklidná. U druhého dokumentu si už ministerstvo zemědělství dalo majzla...
    Takže DN se nadále chlubí prvenstvím v tom, že získal dokument, o němž píše „Podle vedoucího státních úředníků Josefa Postráneckého zveřejněním důvěrných informací také mohlo dojít k trestnému činu, a mohla by se tím tedy zabývat i policie. (...) Byl to materiál důvěrný, který se nesmí dostat do rukou nikomu jinému než ministrům, řídícím orgánům a kompetentním lidem.“ atd.
    MF už únik podle mluvčího šetří, ale samozřejmě se nic nevyšetří, pokud pachatelé zachovají základní opatrnost a neposlali dokument z firemního počítače. A já jsem konečně rád, že už tam nepracuju. Také jsem se dopídil pravděpodobného důvodu odchodu, ale o tom jindy.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání