Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Rasista, sexista a homofob (Poznámka), 30. 5.

Hysterie spolků jako #MeToo a jim podobných překonává všechny meze. Je to novodobý hon na čarodějnice, kdy nikým nepověření cenzoři hledají v minulosti vytipovaných lidí hříchy a rozmazávají je. Nejnověji jim tak tak unikl herec Alain Delon, na kterého vytáhli jeho chování v mládí a požadovali, aby mu nebyla udělena cena Zlatá palma. Vůbec se nezdržovali tím, že cenu uděluje nezávislá instituce – porota festivalu v Cannes, obsazená zatím ctihodnými lidmi.
    Asociace Woman and Hollywod se postavila proti, budiž. Sebrala 25 tisíc podpisů – a tady prr. Média to podávala jako významné číslo. Naslouchat 25 tisícům hlasů? Psáno s „už“ a „téměř“, jako kdyby šlo o masovou podporu. Menšina menší než malá má mít možnost a moc ničit lidi? Kde to jsme??? Kromě toho menčina nekvalifikovaná. Příště nějaký staropanenský spolek domovnic bude požadovat, aby vynálezce léku proti rakovině nedostal Nobelovu cenu, protože v pubertě sahal na kozy sousedce, když se opalovala.
    Syn, s nímž nevychází, ho obvinil z domácího násilí, ale sestra (toho syna) s ním v Cannes byla při přebírání.
    Co vlastně Delon řekl? „Jestli je facka machistická, tak jsem musel být macho. Ale já jsem taky dostával facky, i od žen.“, „Homosexuální páry by neměly mít právo vychovávat děti“.
    No a? Nemůže mít svůj názor na děti v homosexuálních párech? Tím snad někomu ubližuje? Já si to taky myslím. Neexistuje žádný právní nárok mít děti. Ani řada žen je nemá. To přece nijak homosexuály neklasifikuje, neponižuje.
Neexistuje právo hrát v orchestru první housle. Je to výsada. Budeme to považovat za diskriminující? Připomíná mi to proslulý, leč odsouzený výrok: To, že jsi vyhrál v závodě hendikepovaných, neznamená, že nejsi hendikepovaný.
    Nakonec zvítězil nejen rozum poroty (na rozdíl od případů jiných herců zašlapaných do země za izolovaný, byť ujetý výrok), ale i lidí, protože před udělením ani při něm se žádné protesty neobjevily. To ovšem neznamená, že se neobjeví příště.
    Delon řekl, co si myslí, a neodvolal. Může si to dovolit, nikdo mu už nemůže ublížit. M. Navrátilová dopadla hůř. Nechala se slyšet, že muž, který prodělá změnu pohlaví, má nadále mužské kostí a svaly, což ho nutně zvýhodňuje, když soutěží se ženami. Jenže reakci okolí neustála a odvolala. Taky nemusela...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání