Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Smrtelná absence pochopení (Glosa), 24. 5.

Nepochopení významu slov je u nás v politice zažité. Začal s tím tuším M. Macek svým konstatováním, že nebude nikomu dělat černocha (=sluhu, poskoka). Sesypali se na něj už před lety strážci vyjadřování. Pak se ujal praporu Topolánek svou nocí dlouhých nožů (=radikální řešení, podle likvidace SA jednotkami SS) a Hitlerovou reakcí na Versailleskou smlouvu "es kommt der Tag" (=náš den přijde, popř. ještě uvidíme!). Nastal delší klid, než přišel Klaus ml. s přirovnání ke spolku rabínů.
    Podobně dopadl i Klaus ml. se svým výrokem o pasivitě při schvalování zákonů kvůli předpisům EU. Tady už je třeba citovat přesně: „Mně to připomíná něco jako židovský výbor. Máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou.“ To politici a média interpretovali jako přirovnání schvalování zákonů motivovaných EU k židovským transportům, což je mimo mísu.
    A nejnověji se všichni vrhli na senátora Kuberu, který na nedávném projevu v Terezíně pravil: „(Jsme lhostejní k opětovnému nárůstu totalitního uvažování, ve kterém tak nepokrytě platí kdo není s námi, je proti nám a je potřeba ho umlčet). Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus.“ Věta v závorce se často bohužel neuváděla, ale i tak má Kubera víc než pravdu. Část jeho kolegů se od něj distancovala (M. Hilšer, J. Drahoš, L. Wagenknecht, M. Bek a další) a vytýkali mu, že „přirovnal ekologii, ochranu životního prostředí, rovnost pohlaví, politickou korektnost nebo multikulturalismus k totalitě a rasismu“. V tomto případě není mimomísa ani na obzoru a já jsem rád, že nikdo z nich není prezidentem. Zeman aspoň umí jakž takž uvažovat.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání