Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Nestálost (Téma), 23. 5.
Po návratu se zaparkovaný počítač rozjel velice neochotně (pět minut start), pak dvakrát upadl do modré nirvány, takže jsem naordinoval testy, které běžely a běží dosud. Proto je GD opožděný.
Tereza, jedině Tereza (Glosa), 23. 5.

Určitě se najdou znalci, kteří mi vysvětlí situaci kolem Th. Mayové. Z neznámých důvodů komentátoři úporně spojují brexit s jejím odchodem. Tupě ignorují jednak to, že to spolu nesouvisí, jednak to, že ji nikdo neodvolal. a neodvolává. Ono to totiž nejde. Je do prosince hájená, podle parlamentních zvyklostí Velké Británie. Proč? Inu, přátelé, to si najděte sami. Většinou to zajisté neuděláte, takže ztrácíte právo mě v tomto případě napadat.
    A pro nekritické příznivce demonstrací všeho druhu, kteří začasté také nevědí, proč protestují (když to neví ani milionový šéf), mám další dotaz: není divné, že anglický lid, demokraticky o několik levelů výš než my, nechodí do ulic protestovat pro demisi Mayové (jediný způsob, jak ji sundat).
    Pěkný den.
Dýka v dlani ukrytá (Komentář), 23. 5.

Vracím se po delší době k jedné fotce na FB a ohlasu na ni. Na ní byla příjemná usměvavá štíhlá vysoká žena v sandálech. Jeden z ohlasů (asi tří) byl s dýkou v hábitu, zdánlivě vtipný, leč marně skrývaná jízlivost z něj tryskala proudem: „Teda Sento, ty máš tlapy! Taky blbě sháníš sandály?
    Opět jsem ocenil ženskou jinakost, údajnou věcnost nesprávně chápanou jako přínos do mužského světa žabomyších bojů. Ocenil ve smyslu bezchybnosti tohoto dloubnutí, tvářící se jako účast. Jen zášť jí zatemnila zrak, jinak by si všimla, že s přihlédnutím k proporcím je nožka dotyčné přímo popelkovská.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání