Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Dráždit hada bosou nohou (Glosa), 22. 5.

Není dobré dělat to, co stojí v titulku, mnohem horší však je to, co udělám já. Nechápu podstatu ani smysl protestů proti Benešové ve funkci ministryně spravedlnosti. Ani záměr Milionu chvilek proti demokracii, kterýžto spolek tyto a jiné demonstrace pořádá. Ke včerejší demonstraci mají na svém webu toliko toto:
1) Demise Marie Benešové.
2) Přijetí pojistek nezávislosti justice.
    Nezlobte se na mě, na základě takových mlhavých neurčitostí bych na Václavák nešel a nejdu. Já vím, neubude, ale o to přece nejde. Milion chvilek sice píše, že každý hlas se počítá, ale podle diskusí na FB je zřejmé, že to neplatí pro hlasy nesouhlasu. Ten navíc neznamená souhlas s tím, proti čemuž se protestuje, jak si mnozí myslí.
    Milion chvilek má ostatně v krédu „podporu a kultivaci demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Takže předpokládám (podle zkušeností marně), že kritické hlasy, které se ozvou, budou „kultivované“.
    Na druhé straně se Milion chvilek podepíše pod toto prohlášení:
Marie Benešová o pondělních protestech ve 105 obcích po celé ČR: „Včera jsem viděla na náměstí mladé lidi a troufám si odhadnout, že kolikrát ani nerozeznají rozdíl mezi státním zástupcem a soudcem…“.
Vážená paní Benešová, takhle se naposled vyjadřoval v roce 1989 tajemník KSČ soudruh Štěpán. Přijďte se podívat v pondělí 6. 5. v 18:30 na Staromák znovu a lépe. Tisíce lidí včetně profesorů práva Vám tam vzkážou, že nejsme slepí, ale hlavně že NEJSME DĚTI!
    Přes veškerou snahu jsem nenašel, kde Benešová označila demonstrující za slepé a za malé děti. Milion chvilek je maximálně podezřelý nátlakový spolek.
    Marně jsem hledal, čím se M. Benešová provinila. Patří do tábora příznivců M. Zemana, budiž, ale stačí to na výhrady? Potvrdila, že ve dvou případech se justice stavěla na pozici spravedlnosti „na objednávku“. Vždyť si to myslí právě ti, kdo proti ní protestují a požadují nezávislost justice. V podobě jakýchsi pojistek, o nichž nikdo neví, jak mají vypadat.
    Je to tak nereálný požadavek jako snížení emisí CO2 o 10 % do konce roku 2020 nebo likvidace kůrovce.
    Zneklidňuje mě jediné: kolik mých známých, uvážlivých lidí, ba i krev mé krve, nadšeně na tyto demonstrace neznalosti chodí. A bavit se o tom s nimi věcně nelze, skončí to u Babiše, řepky a koblih. A to je horší než Benešová na postu. Mimochodem – kdo ví, že dvakrát odmítla vstoupit do KSČ? Ale kdo by se s tím zdržoval, že?  DEMISE, DEMISE, DEMISE...!!!
    A citace na závěr, pochází od Kmenty: „Den před tím, než ji (MB, pozn. G.) uvedl do úřadu trestně stíhaný premiér Andrej Babiš, demonstrovali lidé po celé zemi v obavě, že tato výměna spustí řetězec událostí, na jejímž konci bude záchrana Babiše a jeho rodiny před možným soudem za dotační podvod.
    Jak se dali dohromady den před instalací Benešové lidé a demonstrovali? Kolektivní vědomí? Předtucha? Zázrakem Panny Marie? SAMI? MB nehnula ještě prstem a všichni na náměstích už věděli o jejích prozemanovských, ale pozor – především přísně odborných – názorech? Tomu mám opravdu věřit?
    To už raději to neposkvrněné početí...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání