Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Panovačný Facebook (Glosa), 21. 5

Facebook si začíná dělat co chce, viz manipulaci s ohlasy v diskusích k postům. Setřídění podle relevance odpovědí totiž není nic jiného. Kdo rozhodne, co je relevantní a proč?
    Páchá i jiná zvěrstva. Trumpovi zakázal post k narozeninám jeho ženy, neboť v oslovení stálo „dámy“ (oslovoval všechny ženy), což porušuje zákaz uvádět vlastnosti osob, jichž se týká. Jeho poradci to změnili na „dámy a pánové“ (pány neoslovoval) a je to OK – takže dámy a pánové není vlastnost oslovených osob?
    V Británii zrušil FB účty víc než deseti pravicovým stranám za porušování pravidel komunity, včetně jedné, která díky placené reklamě získala dva miliony sledujících. Připomínám, že v situaci kolem brexitu je tlak veřejnosti významný a stopnout tak velký počet příznivců opakovaného brexitu je typické anglické unfair. Nejen to, FB oznámil, že bude blokovat všechny posty, které se těch odstřižených stran zastávají.
    FB si osobuje víc, než je mu dovoleno. Pravicová strana není jednak apriori nic závadného, na druhé straně se jedna od druhé často liší víc než pravice od levice. Mark Zuckerberg uvažuje velice divně, až se nabízí otázka, jestli má FB vůbec pod kontrolou? A jestli mu firma neustále patří? Buďto je blázen, nebo mu někdo klečí na prsou.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání