Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Předpovídat je těžké, zvlášť když jde o budoucnost.
Yogi Berra, americký baseballový trenérDo tepla a slana (Editorial), 13. 5.

Hned na úvod několik změn. Dnes večer odlétáme na Rhodos, takže GD nebude vycházet. To je ta dobrá zpráva. Ta špatné je, že fintou rozpíšu pondělní sumář na tři dny, další dva dny už mám v zásobě, na další pondělí a úterý dám něco ze zásob a středu pokryju po návratu. Facebook nebudu mít přístupný, nebo W8.1 ho už na mobilu nepodporují.
    Z událostí příštího týdne musím zdůraznit úterní křest knihy o pravé podstatě létání. Ano, je to tady. Pokud vás kniha nepřesvědčí, aspoň vás poučí bohatým přehledem vývoje přístupu k problematice (na tři sta odkazů!).
    Měření emisí před STK dopadlo na první dobrou, ačkoli diagnostika hlásí problém se zapalováním u šestého válce. Inu, chceš-li mít problémy, používej počítač. Prošoupalo se mi obložení volantu a náprava je problematická. Originál kůže stojí několik tisíc a musí se vyndat volant. To je problematické také krzevá čidlům – tedy opět počítači. Přitom je prošoupaná část relativně samostatná; jde o ten horní segment, který je bůhví proč z tenčí kůže. Nikde jsem nenašel balíček pro opravu několika cm obšití. Zvolil jsem lepidlo, jímž jsem na molekulu prodřenou kůži vyztužil a současně přilepil k věnci volantu. Modelářským matným lakem jsem pak jemně obroušenou lesklou lepidlovou záplatu natřel a poté napustil lněným olejem. Je to nouzovka, zkusím sehnat tenkou koženou tkaničku a hustě, závit vedle závitu, těch cca 20 cm omotat. Nic jiného mě nenapadá, šít to nebudu, to by nedopadlo.
    Komerční banka je vskutku z jiného světa. Nabídli mi za 39 korun účet Můj Účet Plus, za což dostanu kromě plateb kartu, výběry v bankomatech KB zadarmo a dva cizí také! Nevím, jak nazvat opak třešničky na dortu (díra ve dně loďky?), tady to je absence stávajícího cestovního pojištění u karty. To musel někdo hodně dlouho přemýšlet.
    Těšil jsem se na film Mrazivá pomsta s L. Neesonem, remakem to norského(?) filmu Boj sněžného pluhu s mafií. Zbytečně. Stejný režisér udělal stejné chyby a sněžný pluh a sníh opět jen statovaly. Zato Na špatné straně s M. Gibsonem je znamenitý film v duchu „co se může posrat, to se posere“ (ale ne prvoplánově). Jediný problém je, že se mi v poslední době filmy s poměrem 2.35:1 přehrávají ve formátu 16:9, kdy mají všichni do výšky šišaté hlavy a já nevím, co s tím.
    V televizi skončila sedmá řada znamenitého a mrazivého politického seriálu Ve jménu vlasti, není to příjemná podívaná. Začal nový seriál na bázi Partičky zvaný Parta z penzionu. Neuvěřitelný guláš a sračka. Nechápu, že nejen tvůrce, ale ani herci z druhé generace pořád dobré Partičky nevidí,. že sklouzli do koženého a tupého vedení D. Dangla. To, co funguje jako série skečů, naprosto selhalo v konceptu jednoho celku rozbíjeného režijními pokynu do naprosto nudné podívané. Vydržel jsem 25 minut a už se asi nevrátím ani k Partičce.
    Sobotní umoudřené počasí nám dovolilo účast na moravskopíseckém koštu v nových prostorách obecního sklepa (sokolovna se opravuje). Sklep je sice malý, ale těch cca 300 vzorků pobral a návštěvníci se pohodlně umístili venku. Další příjemnůstkou bylo pouze 250 ká vstupného a pro kolaře možnost zakoupit za 50 korun pět kuponků na pět vzorků vína.
    Fotky: na malé fotce je velice fotogenický kostel v Moravském Písku, který vidíte i v netradiční pohledu. A takto viděli košt vína tamtéž kolemjedoucí cyklisté. Nakonec oznámení o křtu knihy o létání. Jihomoravští občané mají jako benefit soukromé těžní soupravy na naftu. Tato u Vracova je moje.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání