Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Občanská odpovědnost (Glosa), 2. 5.

V poslední době se zase množí rádoby erudované články o přístupu člověka k něčemu – ekologie, alternativní zdroje, třídění, plýtvání, zájem o to, co kupujeme, jíme... Nemá to nic společného s opravdovým zájmem o meritum věci, je to pustá buzerace a projev nadřazenosti.
    Pamatujete fosfáty? Přidávají se do pracích prášků a voda je obsahující jaksi přírodě škodí, už nevím, jak. V médiích běžela kampaň, občané byli vyzýváni, aby takové prášky nekupovali a dali přednost těm bezfosfátovým. Pak se objevily ftaláty, které se přidávají do plastů, výrobky z nich však strkají malé děti do pusy, kde se uvolňují a škodí. Ani v jednom případě stát, který jedině může a má občany chránit, nezakročil přiměřeně. Sice zakázal používání fosfátů a ftalátů od jisté doby, ale výrobky na trhu ponechal. Pouze apeloval na zákazníky, aby dali přednost zdravějším variantám.
    Tak jak: byly fosfáty a ftaláty tak nebezpečné? Nebo jen nějak nebezpečné, takže pozvolný přechod stačil a nikdo nebyl ohrožený? Obchody teď omezují vydávání plastových pytlíků – zase polovičatost. Proč se jejich používání nezakáže? Na počátku tohoto článku byla zmínka kdesi, že „Češi stále neřeší původ vajec“, zatímco vyspělá Evropa ZVOLNA(!) klecová opouští. přechází. Nakopal bych toho autora do zadku za tu neomalenost a drzost. Evropa zvolna, takže o nějakém vyspělém přístupu nelze mluvit.
    Je to pořád dokola: jestliže je klecový chov brutální a nehumánní (pardon – nekurový), tak ho stopnu rychleji. Jestli to nejde, je veškeré tahání se za triko, jací jsme odpovědní, jenom pouhé farizejství. Faleš.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání