Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Věk a nemoc je kvalifikací? (Glosa), 26. 4.

Celý čtvrtek 17. dubna den běžel na ČT24 záznam projevu švédské dívky na Světovém ekonomickém fóru v Davosu: „Chci, abyste jednali, jako kdyby hořel váš dům, protože to se děje. Chci, abyste se ocitli v panice, abyste pociťovali strach, který každý den zakouším já. Pokud něco nepodnikneme do roku 2030, hrozí katastrofa.“
    Říkal jsem si, v jakém světě top žijeme, když veřejnoprávní médium nám s vážnou tváří předkládá „vize“ dívky, o níž víme pouze to, že je jí 16 let, do Davosu jela kvůli uhlíkové stopě vlakem, zná datum „point of no return“ a má Aspergerův syndrom (lidé s tímto syndromem bývají extrémně kritičtí k vlastním nedostatkům i chybám ostatních, mají tendenci všechno řídit a usměrňovat druhé, mají nadprůměrný zájem o přírodu, vědu a techniku a dopravní systém, mívají dobrou slovní zásobu, tendence manipulovat jinými, často nadprůměrný intelekt a řečové schopnosti, velmi bohatá slovní zásoba).
    Je toto důvod k tomu, aby televize s vážnou tváří hlasatelek chrlila takové nesmysly?
    Pointa je ovšem úplně jiná: jde o projev z ledna tohoto roku! Z dívky udělali maskota a jen málo lidí jejího věku to unese bez následků.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání