Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Protest se stává životní náplní a stylem. Spousta lidí ani neví, proč a zač protestuje.
D. Usvald, veterinář (k protestu proti používání zvířat v cirkusech)

Ohlédnutí (A týden uplynul), 23. 4.

* Maturitní testy v MFD měly v dílu věnovaném češtině chybu, což uznal i jeho tvůrce – kdy už testy přestaneme adorovat coby učební pomůcku? * M. Čermák na FB napsal, že jeho žena neví, kdo je Emma Smetana – dobře se oženil. * Italská mafie pančuje potraviny ve velkém – korupce a zabíjení už nevynáší. * Dvanáct šéfů předních zahraničních kulturních institucí se zastalo odvolaného Fajta – že se ti lidi pletou do něčeho, o čem nic nevědí. * Instalování Benešové místo Kněžínka je prý krokem k paralyzování vyšetřování Babiše – opět někdo plácá nesmysly. * Piráta Feriho napadli na koštu vín – panebože, ať nám dají politici nám pokoj aspoň u vína! *
Krátce až kraťounce (Editorial), 23. 4.

Na FB jsem našel doporučení na film Profesor Marston a báječné ženy (2017). I opatřil jsem si ho a popatřil na něj. Byl jsem zklamaný, žánrově bych to označil jako retro softporno. Tvářil se jako „něco“, tvůrci do něj zamontovali vývoj detektoru lži, který posloužil jako obezlička pro erotické skotačení tři hlavních hrdinů. Není divu, že profesora, jeho ženu a společnou milenku nejprve vyloučili z univerzity školy, kde působili, a posléze je exkomunikovala „netolerantní“ společnost maloměsta, kde se usadili. Do konce filmu nepochopili, že si sice mohou dělat, co chtějí, ale že na světě nejsou sami. Škoda času.
    Tímto končím dnešní psaní. Náročný týden v podobě náročného víkendu a několika cest za vínem udělal své a mně se co? Nechce psát. Půjdu do pelíšku. Na malé fotce je pohled do střev rozhledny mezi Mutěnicemi a Dubňany.
Meze (Meditorial), 23. 4.

Po dlouhé době čtu přílohu Ona Dnes věnovanou ženám. Nic se nezměnilo, pipkovost přetrvává. K čemu je fejeton generalizující neexistující masové reptání Čechů na dovolené? Dřív se tomu říkalo komunální satira.
    Slovenské tvary pronikají úspěšně a úporně mezi české. Grilovačku a další doplnila v LN uvedená losovačka. Sice má svým způsobem logiku nahradit „-ní“ pomocí „-ačka“ (sraní – sračka, šukání – šukačka), ale i přebíračka (přebírání) má mít své meze.
    Odchod Kněžínka se podle jedněch dal čekat, podle druhých byl překvapivý. Není nad to, když se vyjadřují odborníci... Podobně deinstalace Fajta: pokud audit zjistil jeho finanční pochybení, není o čem diskutovat. Jedině o platnosti auditu, ale to se nikam nedostaneme. Objektivní posouzení obou událostí neexistuje.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání