Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Výzvy (Komentář), 19. 4.

Nestává se často, aby ten, kdo komentuje článek, byl jeho autor. Inu, svět se mění. Zajisté budu napaden za laciné označování žen jako slepice a jejich myšlení jako slepičího. Často používám pro jistý typ žen označení pipka. V některých jazykových enklávách je to kromě označení samice kura domácího (či klecového) taky kompatibilní synonymum pro ženský pohlavní orgán. Jím, podobně jako muži tím svým, někdy ženy přemýšlejí. Na rozdíl od mužů k tomu není třeba erekce, takže náhrada mozku je bezproblémová a trvalá.
    Přestože pipkoidnost se týká pouze některých žen a některých jejich projevů, připouštím, že je to urážlivé – neboť výstižné. Slepice je jednoúčelový tvor, tak ji příroda vybavila. Je to jediný z vyšších tvorů, jenž přežije apokalypsu. Nejbližší je pak štír a dále nějaké mechy. Ženy-slepice jsou také jednoúčeloví tvorové – jejich vidění je (podle nich) to jediné správné, ony přesně vždy vědí, co a jak. A to je zase urážlivé pro mne. A společensky je to nebezpečné.
    Nebezpečné v té samozřejmosti povyšující vlastní dojem na obecnou pravdu, dělající z přesvědčení univerzální beranidlo proti rozumu a faktům. V oné stádnosti, v níž se dělá z komára velbloud v případě kojení jedné matky v jedné bance či vyřazování nevhodných pohádek v jedné španělské základní škole. Je to podle nich tendence, trend hodný následování. K tomu se slepicoidní typy obou pohlaví (ale žen je nepoměrně víc; a pozor: převlečené kohouty spolehlivě poznají – kde je konec feministovi Vodrážkovi) nadšeně přidávají.
    Byly to ostatně právě ženy, které blokovaly americká knihkupectví, v nichž se objevil Darwinův spisek o vývoji druhů...


Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání