Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Když dva dělají totéž (Glosa), 16. 4.

Lidi na FB i jinde se rozčilují, že T. Robinsona, který měl vystoupit před našimi poslanci, označují média a politici za extrémistu. Nelíbí se jim to apriorní onálepkování, nepodložené obviňování atd. Zajímavé je, že když se to děje jiným, jejich neoblíbencům, ani trochu jim to nevadí. Ba sami posměšně poukazují na jejich hříšky, výroky či vlastnosti. S velkou chutí.
    Není divu, protože takový způsob denunciace či zesměšnění nebo rýpnutí je u nás naprosto běžný. Běžně o někom čteme, že je lobbista, popřípadě kamarád XYZ, miliardář, byl viděn na oslavě narozenin ABC, seděl ve vládě toho a toho momentálně propíraného atd. U právníků se běžně uvádí, koho hájili, aby všichni věděli, o jaké hajzly jde, u herců, v jakém hráli režimním seriálu atd.
    Mimochodem – nejnovějším mediálním hitem v rozhovorech s herci je dotaz na účinkování v Ordinaci, zpravidla poté, co seriál opustili, neboť jejich charakterní umělecká duše trpěla už dost. Že máme iks jiných, horších až mizerných seriálů, o kterých se ani nemluví (ale samozřejmě tam herci jsou), je irelevantní.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání