Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Předpovídat cenu je vždy ožehavé. Možnost vystoupat až ke 100 tisícům tu byla, ale zůstala zatím nevyužita. Pokud se ptáte na cenu, nemám chuť dělat predikci, protože to bude nejspíš jinak a vy mě pak budete moct znovu vzít za slovo.
jakýsi "expert" na bitcoin

Ohlédnutí (A týden uplynul), 8. 4.

Podle australské studie je slovo „cyklista“ nevhodné – způsobuje prý v ostatních účastnících provozu agresi a popírá lidskost uživatelů jízdního kola. * V jednom londýnském divadle jsou „toalety“ a „toalety s pisoáry“ – to je nedomyšlené, mají být toalety bez pisoárů, toalety s pisoáry a toalety pro nerozhodné. * Prý nevznikají vtipy, ale mě jeden napadl – „Ptá se jedna čtečka otisků prstů druhé: četlas v poslední době něco zajímavého?“ * A vtip pro opravdové znalce: "Hele, Schrödingerová." "Hmm, kočka! Představ si ji v nějaké super pozici." "Takových holek jsou kvanta." "To je relativní." * Ve školách se děti mají učit, jak zvládat stres a emoce – proboha, a kdo je to tak bude učit? * EU prý navrhla Británii kompromisní řešení brexitu: Británie v ní zůstane a zbytek členů odejde. *
Když se kácejí stromy (Editorial), 8. 4.

Třídenní výpadek GD je rekordní. Hlavně však, když nejde server, na kterém máte svůj blog, nemáte kam napsat, že ten server nejde... ani na svůj blog.
    Huba se liší a výsledky také. Na slivovici a archivní jabkovici (2003) jsem v Miloticích dostal 28 bodů, ve Velké nad Veličkou 43 bodů (z 50). To je jako v jednom vinném koštu mít šampiona a jinde na týž vzorek propadnout. do „nehodnoceno“. Víno se ovšem může pohnout, zatímco kořalka nikoli. Takže s ohledem na to, že i jinde byla slivovice přes 40, mají Miločáci hubu jaksi „rozštelovanů“. Teoreticky i Horňáci, ale přece jen byl dal na ně...
    Shodou okolností jsem krátce po sobě četl rozhovory s P. Kohoutem a Vl. Chramostovou. Proč u Kohouta dodnes vadí jeho budovatelské veršovánky a každý mu to připomíná, zatímco filmové budovatelské role Chramostové se nezmiňují a tom, že podepsala spolupráci s Stb se prakticky tají, mi není jasné. Je to podobné jako kádrování herců Rejžkem jejich účastí v Případech majora Zemana. Své oblíbence jaksi opomíná.
    Ke konci týdne jsem zahlédl v televizi kousek reportáže o domově seniorů, jak si tam žijí šťastně a vesele, plní energie a optimismu. Pak tam ovšem jedna paní, přes 90 let, ještě schopna stát bez opory, stručně a nekompromisně pravila, že na stáří není vůbec nic hezkého ani příjemného. Díky, paní.
    První týden bez korektorových neměl kupodivu žádný praktický dopad na využití času. To, co jsem nestíhal, jsem nestíhal nadále, takže očekávání více volného času bylo liché. Marně pátrám po příčině tohoto záhadného úkazu. Pokácel a uklidil jsem dva stromy, zasadil 20 sazenic jilmu, to ano, ale nevynesl jsem réví z vinohradu, ani jsem neovázal ostříhané tažně. Asi dvakrát jsem se mrkl na web Deníku, čtu Petra Koubského a Janu Ciglerovou. Chybovost se mým odchodem nezměnila.
    Když jsem u toho, doporučuju znamenitý článek P. Koubského o Schrödingerově kočce tamtéž. V Ohlédnutí je na toto téma sofistikovaný vtip , tady utrousím taky pěkný – „Paní Schrödingerová říká manželovi: prosím tě, cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá.“
Zatímco DD absolvovala v sobotu další ročník Nivnické padesátky, já jsem sedl na kolo a vydal se do Mutěnic, kde byl košt vína. Byl znamenitý, protože taková spousta dobrého vína se hned tak nevidí. Naprosto spolehlivě fungovala metoda poloprázdných lahví, takže jsem katalog ani nepotřeboval. Vynikající byl muškát žlutý, muškát moravský také, objevil jsem veltlínské bílé, super byl sauvignon i tramín, inu povedlo se.
    V neděli jsem zase vínil, tentokrát na degustaci na milocký velikonoční košt. Byl jsem u stolu se sauvignony, ale kvalita proti mutěnické byla slabší.
    Fotky: strom před kácením, vyznačeno je umístění řetězu bránícího, aby strom spadl na střechu budovy vpravo, k tomu je video z akce. Bylo větrno, tak jsem strom jen nařízl a pak čekal na příslušný poryv. Mutěnický sklep U Jarošků praskal ve švech, pes toho měl taky plný čenich.
Wien bleibt Wien (Meditorial), 8. 4.

Média vytýkala Zemanovi jeho poznámku, že Vídeň nedala české škole ani šilink, přičemž ve skutečnosti jí poslala milion eur. Zeman měl pravdu, ale holt už není ve formě, aby opáčil, že šilink není euro.
    Kouzlo nechtěného, aneb když se nedá pozor na negaci: „Brexitu nerozumí nikdo. Ale kolega Jan Kudláček k tomu má hodně blízko.“ Kudláček (Deník N) má samozřejmě hodně blízko k pochopení brexitu...
    Jakýsi debil v ČT24 tvrdil, že část senátorů "využila pochybení ministryně Nováková k útoku na ni" (Nováková nechala vykázat z obchodního jednání na MPO tchajwanského zástupce – a to na přání toho čínského)? Jaké využila a jaký útok? Zachovala se servilně a blbě a měla by své působení zvážit.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání