Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
To nebyl apríl, ale chyba! (Oznámení), 1.- 2. 4.
GD byl napsaný, ale server celé pondělí neběžel. Ani celé úterý. A polovinu středy.
Je to zapeklitá situace. Nelze jak dát čtenářům vědět, že chyba je mimo ně a mě, a nelze jak dát vědět, že už to zase běží.
Letní čas (Aktualizace), 2. 4.

Takže slíbená aktualizace, začnu fotkami: na malém obrázku je současná podoba „kde udělali soudruzi z NDR chybu?“. Úsměvnost je jen zdánlivá. Ukazuje to, že šmejdy se vyrábějí pořád, ba že se staly nosným přístupem. Minimalizovat investice, maximalizovat zisky, byť jde o lžičku z plastu na jedno (nepoužití). Tak začínal kdysi kapitalismus a takový přes ty řeči zůstal. Ekologické a ochranářské fangličky slouží jen k tomu, buzerovat státy, které se ekonomicky zvedají pozdě. To se to poučuje, když ti na špici se kdysi chovaly jako hovada!
    Takto zamotaný řetěz se bez zajištění šroubem uvolnil pouhým tahem, zpětně je to logické, styčná plocha je malá, menší než u lana, takže příště nezapomenout! Počasí v sobotu přálo, v Hruškách bylo mile, žádný Václavák, sedělo se venku. Cestou na zastávku jsme minuli tento roztomilý domek.
    V Hodoníně jsme měli půldruhé hodiny času, takže jsme zašli (zajeli – podebral se mi nehet na palci u nohy a pajdat se mi nechtělo, tak jsme rozmařile jeli do kulturního domu taxíkem) na čokoládový festival. Byly tam desítky stánků a lidí, ač čokoláda není vůbec levný artikl. Taková belgická pralinka v ceně váhy 14kt zlata toho budiž důkazem. Bylo i čokoládové víno a další lahůdky.
    Magnetem byla kapela, která měla hrát ještě hodinu, takže by nám čas pěkně utekl. Utekli jsme my. Jednak se pánové z Jazzbooku poněkud ne vlastní vinou flákali (program byl „moderovaný“), ale zkurvili Život je jen náhoda tak, že další šanci nedostali. Klarinetista by si měl hledět klarinetu a proboha nezpívat!!! Anglicky už vůbec ne... Odešli jsme a zastavili se cestou na autobus v čejkovické vinárně. Tam jsme narazili na zteplalé a divné víno. Zlaté Hrušky.
    Náladu mi spravil v pravém slova smyslu kultovní (a bohužel polozapomenutý) film Slečny přijdou později z roku 1966, který zjevně cenzorům zamotal šišku svou kritikou hotelové prostituce využívané zkaženými zahraničními klienty, leč servírované českými zaměstnanci, začasté ve straně. Smrtelně vážně pronášené prorežimní věty o novém člověku dostaly jiný význam, nápad, aby provoz slečen vedl ruský předválečný emigrant je geniální (telefonát: „A zajistěte Alexeje. Toho ruského emigranta. Cože? Člověče, kde žijete? – samozřejmě že utekl už před válkou.“).
Ohlédnutí (A týden uplynul), 1. 4.

* NASA zjistila skutečnou příčinu, proč byl zrušený první společný výstup kosmonautek do vesmíru – oba skafandry byly totiž stejné... * J. Černý se vrací do ČRo – mno, jednou měsíčně na Vltavu není zrovna návrat. * Pražský vrchní soud pravomocně zprostil Lukáše Nečesaného viny z pokusu o vraždu kadeřnice – po pěti rozsudcích a dvou letech vězení už bylo na čase. * Český statistický úřad nebude zveřejňovat průběžné výsledky hlasování ve volbách do EP – k čemu to, když budou ne webech Unie? * Ministryně průmyslu sklapla před čínským velvyslancem a vykázala zástupce Tchaj-wanu ze setkání s diplomaty – to se ovšem pořádalo na půdě jejího úřadu. * Vítězství Čaputové je velkým překvapením, protože odborníci jí šance nedávali – zkusím dohledat kvalifikovaná tvrzení o tom, že neuspěje. * Nechci být jedovatý, ale Británie je už úplně v prdeli a na Mayovou budou ještě vzpomínat... *
Comedia finita est (Editorial), 1. 4.

Je neděle večer a já jsem zjistil, že se mi nechce psát. Po celý týden jsem neudělal na GD skoro nic a teď se mi to nechce dohánět. Doufal jsem pořád, že se stane ne zázrak, ale něco, co vágní konec mého působení v korektorně DN aspoň vyjasní, když už nezmění. Nic takového se nestalo, beru na vědomí. S logickým závěrem, že šlo o osobní věc. Jedině ta může být tak iracionální.
    Při uklízení písemností jsem totiž našel návrh smlouvy, kterou mi poslali k odsouhlasení v pondělí 4. 3. Co se stalo tak zásadního, že o pár dní později jsem byl ze hry?! Už jsem se s vývojem smířil, ale teď jsem do toho spadl znovu. Každopádně je to uzavřená kapitola, a konec zmínek na těchto stránkách.
    V úterý jsem absolvoval rozhovor se slečnou mapující historii jednoho pražského podniku, kde jsem léta pracoval. Přepis vydal na 20 normostran, leč dostal jsem ho doslovný, bez úprav, takže jsem čtení po chvíli vzdal a autorce sdělil, že si to rád přečtu, ale až to bude použitelném stavu. Ve čtvrtek jsem zavítal s kamarádem do sousedních Ratíškovic, kde hrálo duo P. Uličný (pětistrunné housle) a G. Jonáš (piano). Koncert zajímavý, akorát houslista dost sebestředný a přestávky neúměrně dlouhé. Sobota nás s DD vylákala do Hrušek na košt vína a sýrů, znamenitý byl kořeněný tramín, leč brzo došel.
    Metodou Pavel-Pavel jsem porazil další strom, v těsném sousedství plotu a sousedova přístřešku. Malá chybička se vloudila – neuvědomil jsem si, že ocelový řetěz má minimální tření, takže bez zajištění se rozvine i smyčka, kterou lano třením udrží. Strom po uvolnění smyčky naštěstí jen lehce změnil směr pádu. Ponaučení pro příště.
    Fotky a další budou zítra během dopoledne jako aktualizace, dnes se mi opravdu nechce.
    P. S. Netušil jsem, že pro rozhovor musíte tazateli udělit souhlas GDPR. Svět je hned o něco lepší.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání