Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Proč je párek párkem? (Záhada), 26. 3.

Slovo párek utvořeno příponou -ek od slova pár. Pár a jeho zdrobnělina párek označují dva jedince, věci, jevy, prostě dvojici. Párek se dřív vyráběl právě ve dvojici proto, aby se dal zavěsit na vodorovnou tyč a s ní zasunout do udírny. Pamatuju si na to jako kluk, moje matka pracovala na jatkách zrovna u párků. Jenže jak jde pokrok, vyrábějí se párky nejen ve dvou, ale častěji jako nekonečný řetěz, který se pak seká po dvou, dokonce po jednom (párky do rohlíků). Ty klasické poznáte podle zploštění na koncích, jak se ve visu nožičky dotýkaly.
    Problém je ovšem při nákupu, protože se povědomí o původu slova vytratilo, takže párek někdo chápe jako nožičku, někdo jako dvojici. Jak vznikla nožička nevím – nemá to logiku. Párek žádnou nožičku nemá, je sám sobě nožičkou. Nabízí se logická otázka, proč se neříká ručička párku?
    Ani pátrání v cizích jazycích nepomohlo, žádná nožička se nepoužívá. Nám nejbližší němčina, neboť Německo i Rakousko párky tradičně znají, používá označení „ein Paar“. Akorát se nepoužívá Würst (buřt), resp. zdrobnělina Würstchen (buřtík), protože to znamená jiný druh párku. Např. Frankfurter Würstchen je pouze z vepřového masa, zatímco pouhý Frankfurter i z hovězího. Existuje i známější varianta zvaná Wiener (Wiener Würstchen).
    Pro zajímavost – párky s 80 a více procenty masa jsou naše specifikum a není se čím chlubit. Párky jsou suché. Rakousko-německá norma stanovuje pro párky 47 % masa (s 10 % tuku), 25 % špeku (s 80 % tuku) a 30 % vody (poměr mírně osciluje kolem uvedených hodnot). Tady je původ jejich líbezné chuti.
    Tajemství chuti párků je tedy odhaleno, ale nožička si ho ponechala.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání