Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Lesk a bída (Seriály), 20. 3.

Začal televizní seriál o Dejvickém divadle a dopadlo to podle očekávání. Stará divadelní pravda říká, že když se baví herci, nudí se divák. Ačkoli mám Dejvické rád, neklidně jsem sledoval jejich samožernou předvysílací propagaci s kvalitou okresní divize, a při první dílu jsem usnul. Norský režisér je trapný nesmysl. Černé vdovy jsem strávil taky v necelém prvním dílu, dověděv se o dalším vývoji, vzdal jsem to. I tento seriál má nezvykle masivní PR.
    Uvědomil jsem si, kolik seriálů v současné době běží, ať nových, nebo opakování. Jenom těch kriminálních kolik je.     Nezaujal mě žádný kromě Rapla, Poldy, Vztekliny, Pustiny, Inspektora Maxe a Kapitána Exnera (měl na víc, promarněná šance). Tam jsem chtěl vidět každý díl. O většině dalších seriálů z posledního desetiletí moc nevím, několik znám podle jména, některé jsem zahlédl: Clona, Pět mrtvých psů, Mordparta, Vraždy v kruhu, VIP vraždy, Spravedlnost, Dáma a král, Četníci z Luhačovic, Policie Modrava, Rédl, Případ 1. oddělení, Labyrint, Kriminálka Anděl, Cirkus Bukowsky, Mamon, Profesor T, Policajti z centra. Sedmnáct jsem našel, možná jich bude dvacet. Takže skoro tři desítky.
    U Policajtů z centra se zastavím: jsou impulsem k tomuto textu. Viděl jsem je náhodou, když bylo venku hnusně a uvnitř mě ještě hůř. Díl mi připomněl mi zápletkou epizodu z Poldy, kdy se kriminalista nesmí zabývat případem smrti kolegy podezřelého z braní úplatků. Začne proto vyšetřovat jiný případ, který má styčné body s tím prvním. Prakticky stejná situace. Polda je mladší, takže pokud někdo opisoval, byl to patrně on.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání