Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Pel mel (Drobečky), 6. 3.

Zakládám novou rubriku, protože s tématy je problém – je jich moc a názorově se často kryju s jinými, což čtenáře asi ne úplně zajímá.
    Až se zase bude mediálně srát do vlastního hnízda co do spotřeby alkoholu u nás, nabízím několik faktů veřejně dostupných:
  • spotřeba alkoholu za rok 2017, přepočet na čistý líh, v Evropě: až na Litvu (o 50 % víc) mají západní země EU stejně jako my plus, mínus 10 l/os.
  • spotřeba piva u nás je od roku 2000 více méně stálá a činí 155 l/os.
  • produkce piva u nás v letech 2009-2017 činí plus mínus 19,5 milionů hl/rok
    Závěr ponechám na vás. Pro ty tendenčně zaujaté: nehájím tím spotřebu, ale rovný přístup ke všem. A pořád tvrdím, že se dopad alkoholu na jednání a chování člověka systematicky a řízeně přeceňuje ve srovnání s jinými vlivy. Tučně vyznačená část je pro mé tvrzení podstatná. Důkazem je, že jsem nenašel žádný dokumentovaný experiment, který by a) otestoval vliv alkoholu jako takový metodicky správně, b) udělal byť jen minimální srovnání s nevyspalostí, starostmi, prášky na bolest atd.
    Lžou nám, nově a intenzivněji. Hájí se tím, že se musí přehánět, protože jsme (tzv. „Češi“) otrlí a když se nám povolí, utrhneme se z řetězu. Jenže lež a manipulace zůstává lží a manipulací a pravda a věcnost nemají šanci.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání