Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Stalo se (Fakta), 5. 3.

Převzato z FB
Česká televize ukázala dokument z roku 1978. O své vůli přiložila barevnou fotografii občana. Vše zhodnotila svévolným komentářem. Občan dokument ofotil a dal profesionálnímu soudnímu znalci jmenovanému ministerstvem spravedlnosti. Ten užil nejmodernější technologie, které ani nepotřeboval, a vydal úřední právoplatné stanovisko k dokumentu: Padělek, dokonce na počítači, fotografie je po roce 1989, údajný autor textu učinil úřední záznam, že není autorem textu. Padělek neměl razítko Ústavu pro studium totalitních režimů, ale televize na něm postavila svoji reportáž.
    Poškozený občan si stěžoval Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada odpověděla, že ze strany ČT bylo vynaloženo dostatečné úsilí při ověřování autenticity dokumentu a Rada nezjistila skutečnosti, na jejichž základě by bylo možné zahájit případné řízení o přestupku ČT. Rada v den projednávání měla 45 bodů. Na jeden připadlo cca pět minut.
    Kompetence hlasujících: důlní elektrikář, scénáristka, bývalý ministr kultury, náměstek ministra hospodářství, advokát, projektant elektro, filozof čeština/dějepis, poslanec rozpočtového výboru, pracovnice Svazu vodovodů a kanalizací...
GD
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání