Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Most? (Zamyšlení), 1. 3.

Skončil seriálek Most! a skončilo něco, co u nás nemá obdoby. Nestalo se, aby televize vysálala seriál, notabene původní český, který měl kolem sebe od počátku auru mimořádnosti všeho druhu. Mediálně marketingová masáž probíhal opřed jeho uvedením i během něj. Vrcholem všeho byl přímý zpravodajský přenos besedy s odborníky ze seriálové mostecké hospody, kde se „logicky“ konala, a to v době, kdy měl běžet poslední díl, který byl tím pádem logicky odvysílaný sice týž den, ale později.
    Jak to, že se nad tím nikdo nepozastavil? Jak to, že se nijak se nevymykajícímu seriálu věnovalo tolik recenzí, úvah, zamyšlení? Jen na průzkum nedošlo, asi se to nestihlo škoda. Člověk nemusí být paranoidní, přesto po něm mohou jít. Teď šli po nás. Ověřovali nové metody ovlivňování mas?
    To, že nesledujete seriály, neznamená, že po vás nejdou.
    aktualizováno
    P. S. Citace z ČSFD.cz, poslal MŠ.
Z recenze seriálu Muž na radnici od Mirky Spáčilové, Svobodné slovo 30. 6. 1981:
"Připomněl (seriál) nezastupitelnou úlohu strany v naší společnosti, přiblížil každodenní hrdinství jejích pracovníků na všech úrovních a v neposlední řadě vyvolal rozpravu o problémech, které – mnohdy poprvé – přivedl na obrazovku. A to byl záměr tvůrců, který se stal zároveň jejich odměnou za seriál, jenž důstojně a podle svých nejlepších možností přispěl k oslavám 60. výročí založení a XVI. sjezdu KSČ."
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání