Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Citát týdne
Bylo mi jasné, že soudem s Nixonem mě čekají další dva roky s kauzou Watergate. A to jsem nechtěl. Chtěl jsem mít vlastní prezidentství.
G. Ford, americký prezident (vysvětluje, proč dal Nixonovi milost)

Ohlédnutí (A týden uplynul), 25. 2.

* Vědci našli velkou včelu, čtyřikrát větší než normální, naposledy spatřenou v roce 1981 a považovanou za vyhynulou – jestli snáší 4x víc medu, zpráva neuvádí. * Akcie společnosti Nike klesly o 1,7 %, protože jednomu basketbalistovi týmu praskla při zápase podrážka tenisky a zranil si koleno – boží mlýny fungují! * Český rozhlas ukončil spolupráci s legendárním hudebním publicistou J. Černým – v duchu těch nejlepších tradic neosobně a jako by mimochodem. * Francouzi zavedli do dotazníků kategorie rodič 1 a rodič 2, aby tím nikoho nediskriminovali – i u nás to někteří velebí jako správný krok. * Komise pro spravedlivé důchody chce narovnat rozdíly v důchodech mezi muži a ženami - jak se dá narovnat rozdíl? * Ministr Petříček chce být místopředsedou ČSSD, jinak z vlády odejde – tomu říkám ambice. * J. Černý skončil v ČRo. Podle něj mu neprodloužili smlouvu, podle ČRo chtěl odejít – nikdo z investigativců tento okatý rozpor neřeší. *
Proč nejsem mladší (Editorial), 25. 2.

Píšu to v neděli večer, takže stručně. Podařilo se mi ostříhat révu na zahradě a u domu, tam si troufnu, protože jsou to atypická místa. Ve vinohradu jsem se to nenaučil. Prostě nevidím, co dát pryč a co nechat. Také jsem zlikvidoval veškeré pozůstatky po kácení soušek – odvezl, naštípal a poskládal dřevo, nastříhal drobné větve na kousky pro podpal a také složil, spálil všechny hromady nepoužitelného dřevěného odpadu, listí a trávy. Upravil jsem kus náhonu a odstranil díru pod plotem, kde se hroutil svah.
    Ve středu odpoledne odjel do Zlína, kde jsme s DD šli na koncert Hradišťanu s místní Filharmonií B. Martinů.Velice zdařilá aranžmá Pavlicových „pseudolidových“ skladeb byla znamenitá. O pauze jsme sosali sekt, akorát nám pak došly peníze a koncertní bar nebral karty!!! Je to možné? Dokonce ani eura...
    V sobotu jsme absolvovali degustaci vín v nedalekých Skoronicích. Měl jsem tramíny a směsky. První vesměs nic moc, tramín mám zažitý ten rakouský, kořenitý, a ten u nás je málokdy. Jeden naštěstí vynikl. Tramín červený se podaří nepříliš často. Zato směsky byly excelentní, i bodově, předčily tramíny – tři získaly 88 bodů. Mlaskal jsem spokojeností i neběžné kombinace SZ+SG a pěknou angreštovou chutí.
    V neděli jsme měli vystoupení na zpívání sborů v nedalekých Vacenovicích. Za pomoci DD jsem se nasoukal do holínek (nohavice jsou tak těsné, že jsem neohnul nohu, k tomu to bříško, které nevím, kde se vzalo...), což mě tak vyčerpalo, že jsem si zapomněl klobouk. Ani DD si toho nevšimla.
    Fotky: na malé fotce je úžasný nápad na stolek z železobetonu a dřeva; jaro se blíží, pálení větví je moje záliba; vosy přezimují i z dutině ztrouchnivělé švestky; krásně zpustlý domek u zastávky Moravský Písek – být mladší, jdu do toho; vzorová vnější rekonstrukce Baťova půldomku (dva byty, patrně dva majitelé), včetně naznačených překladů a jednotných cihlových pásků; video s Bertou, kterou fascinují hrábě – považuje je za něco živého, ale jen když se hýbou (pokud nejde spustit, stačí ho předtím uložit).
Sešlo se toho (Meditorial), 25. 2.

Moderátor J. Železný se blýskl spojením „vlaková čekárna“ – kdopak v ní asi čeká? Nová zpravodajská pipka na ČT se domnívá, že rozdíl mezi velkoobchodem a maloobchodem je dán velikostí prodejní plochy...
    Pivovarník St. Bernard si vysloužil obvinění, že se „vysmál utrpení žen, které dlouho hledaly odvahu promluvit“, napsal Deník N. V reklamní kampani použil Babu Jagu z Mrazíka se sloganem #MeToo.
    Tvůrci hry Kingdom Come zase opomenuli menšiny (odehrává se v Čechách) a hra je sexistická, protože nelze zvolit jako herní postavu ženu.
    Polský ministr zemědělství demonstrativně před novináři ochutnal problematické polské maso a pravil: „Dokonalé. Velmi dobré. Skvělé. Chutné a bezpečné.“ Dodal, že u nás se prodává jako „argentinské, které je považováno za nejlepší na světě“.
    Irozhlas.cz se nechal slyšet urválkovskou formulací: „Horoucím železem vypálíme patologii, ale nedovolíme, aby na nás někdo bezdůvodně útočil.Kdo to tam probůh napsal?
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání