Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Sebevědomí k rozdávání (Glosa), 22. 2.

Exministryně Šlechtová udělila rozhovor Deníku N. Sebevědomí této ženy přesahuje schopnosti běžného jedince homo sapiens ho unést. K němu lze přičíst mimořádnou schopnost mluvit a mluvit, aniž by se něco řeklo, i expremiér Sobotka by zbledl závistí. Nerad dělám úsudky na první pohled, ale na této paní je zřetelně vidět, že pózuje – ani jedna fotka ze čtyř zbytečných to neskrývá. Proč zbytečných? Protože rozhovor nebyl s modelkou, ale s političkou. Ani jedna není pracovní – třeba ta s kulometem, po které by skočil každý zbrojařský inzertní časopis (kdyby zbrojaři inzerovali).
    Snaží se vzbudit dojem pevných názorů, leč na každý konkrétnější dotaz odpoví, že jí nepřísluší to hodnotit, není tu od toho, aby to a ono zkoumala... Kluzká jak naolejovaná zmije, tvářící se jako znalkyně a odbornice na cokoli. Míří do Bruselu, vizte:
Než jsem se stala ministryní pro místní rozvoj, působila jsem v Deloitte a žila jsem přes čtyři roky v Bruselu. Ta možnost, pokud je stále otevřená, by mě určitě zajímala. Mám znalosti i jazykové vybavení. Měla jsem a stále mám velice dobré kontakty v Bruselu.
    Rozuměj: mám tam známého pekaře a obsluha v kavárně na mě pokaždé přátelsky kývne.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání