Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Valentýn po americku (Cestopis), 20. 2.

V USA není Valentýn to, co jinde, třeba u nás. Nejde pouze o svátek zamilovaných, ale je to svátek lásky všeho druhu. A dárky dávají všichni všem, až mi to připomíná období po válce, kdy u nás vypukl socialismus a všichni žili tak nějak pohromadě, neb izolovat se bylo nežádoucí stranění se kolektivu.
    V Deníku N vyšla zajímavá reportáž od J. Ciglerové, z níž vyjímám bez komentáře pasáž týkající se výchovy dětí k valentýnské lásce.
Mí synové dostali i kartičky od spolužáků, kteří je nijak zvlášť rádi nemají, protože učitelé tu dávají velký pozor, aby se žádné dítě neocitlo bez pozornosti ostatních. Dopředu nám poslali seznam všech dětí ve třídě se vzkazem, že pokud budou naše děti něco dávat spolužákům, musí dát vždycky všem stejně.
Čím déle tu jsme, tím je pro naše děti důležitější nevyčnívat. Jsou tady za cizince, kteří vypadají jinak a mluví s přízvukem. Navíc s jiným přízvukem než tím jihoamerickým, který tu má většina dětí imigrantů, takže nezapadnou ani mezi ně. Je proto pro ně zcela zásadní nevybočovat ještě víc tím, že nebudou dělat to, co ostatní.
Žádné květiny učitelkám, protože „tak to děláme my v Evropě“, žádné jahody, „aby děti neměly tolik cukru“. Pěkně všechno jako ostatní, pak to teprve bude v pořádku.
Pro úplnost dodávám, že reportáž nevyznívá celkově negativně, jak by se mohlo zdát, jen já jsem se zaměřil na to, co mi nesedí.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání