Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Divná spravedlnost (Poznámka), 8. 2.

Zabavování řidičáku neplatičům výživného se rozšířilo i za věk dospělosti dětí, jimž živitel dluží. Je to logické, děti máme / jsme povinni živit do 26 let. Logicky a právně je to v pořádku. Věcně nikoli. Je to nepřiměřené a troufám si tvrdit, že proto nezákonné. Je to cesta nejmenšího odporu a můžeme čekat, že se podobně bude postupovat i v jiných případech nedobytné pohledávky.
    Je to vydírání a ohrožení dotyčného – navíc bez řidičáku nebude moct splácet vůbec. Co když se stará o někoho, kdo se bez pomoci a dopravy neobejde? Že na to měl myslet? – Nechcete od jiných příliš? Kdo jste, abyste posuzovali situaci jiných. Není každý sígr, který poťouchle neplatí. Což tak zabavit auto? Byt?
Pozor na slova (Glosička), 8. 2.

Herec L. Neeson má problém: ke svému novému filmu o otci, který se mstí za smrt syna, neopatrně poznamenal, že když mu před 40 lety znásilnil černoch kamarádku, několik dní toužil nějakého zabít. Dodal sice, že kdyby to byl běloch, choval by se stejně tak, ale má smůlu. Aktivisté ho označili za rasistu, premiéra filmu se nekonala, osud dalších, rozdělaných filmů i jeho herecká kariéra jsou nejasné. Jistě, měl si dát pozor, ale společenská nálada mu nepřeje. Žijeme v báječném světě, kde se neodpouští.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání