Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Hello banka za pět (Fakta), 3. 1.

Mění se úroky na spořicích účtech, měním banky. Nechte si své poučování, jsou to moje peníze. Pořád je lepší mít málo než nic. Výprodeje jsou ostatně založené na právě této myšlence. Akcie? Chacha, nenechte se vysmát. Dluhopisy budiž, akorát peníze nejsou k dispozici, když je třeba. A spořicí účet jasně vítězí ve srovnání s termínovaným vkladem, který má úrok stejný, nebo se zanedbatelně lišící.
    Hello bank nabízí 1,5 % pro spořicí účet vkladu výše do 300 tisíc. Zřídit si účet „snadno“ je ovšem problém. Má u nás tři pobočky, takže cesta via internet je jasná. Ne tak provedení. Z deklarovaných dvou dokladů (občanka, řidičák/pas) jsou najednou tři - plus výpis z účtu. Jakého? Ruka by programátorům neupadla, kdyby to napsali (kvůli bonitě klienta to může účet, kam chodí výplata, důchod, jiné většinové příjmy atd.).
    Hotlajna je tupá až běda a odpověď na tento dotaz nenabízí, stejně jako přepnutí na operátora. V podmínkách zřízení účtu jsem našel další perlu: „Můžete si zřídit pouze jeden běžný a jeden spořicí účet. V případě základního účtu nesmíte být majitelem jiného platebního účtu vedeného v České republice. Tuto skutečnost jste povinen nám prokázat.“ Myslím, že dokázat něco, co nejste, nelze. Kromě toho, co to je základní účet?
    Vyplňování formulářů je deprimující. Neprovázanost, deklarované přebrání dat z Cetelemu skončilo nejasně. Při potvrzování smlouvy jsem ji nemohl zkontrolovat, protože okno pro její výpis nešlo zvětšit. Zobrazení sice ano, ale posunujte vodorovný posuvník na dvou stranách textu. Až po potvrzení přes SMS a stažení se ukázalo, že v adrese jsou Milotice nad Bečvou s PSČ Milotic u Hodonína. Moc pěkné.
    Ani na třetí pokus se mi nezdařilo založit účet. Mám už tři nedokončené, přestože jsem problém řešil s bankou mailově. Mimochodem, potvrzovací mail byl prázdný, musíte mít klienta bankou podporovaného, což vám samozřejmě neřekne předem ani následně. Žádost o jejich založení se zrušit dá, ale účty zůstávají; chápu, že to nejde hned, ale snad by příznak změny u něj být mohl. Každá žádost měla svoje číslo, ale to u založeného účtu není. Pro poslední pokus jsem zvolil jeden z předchozích dvou, kde byla ve smlouvě správná obec. Vítězství, jak tušíte, patří Pyrrhovi. Smlouva je sice v pořádku, ale jako klient mám pořád v údaji ony Milotice nad Bečvou. Provázanost dat je k pláči.
    Sovětská Luna 1 se netrefila před 60 lety do Měsíce vinou chyby navigace jen o šest tisíc kilometrů. Kdyby program psali dnešní programátoři, plazila by se někde v tajze. Mizerně napsaná aplikace svědčí o mizerně provozované bance.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání