Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Všechno má své meze (Téma), 10. 10.
Včerejší brněnský eskymácký obrat ODS, který provedla soudružka Vaňková, ukázal, že vzkříšení ODS se nekoná. Za ekvilibristiku, co předvedla místní ambiciózkaVaňková, by se nemusel stydět ani Houdini. Zmizely zásady, pravidla. Že to dělají jiní? No a? – to přece není můj problém. Politik, který lže, trapně se vykrucuje se a neumí odpovědět, je pro mě mrtvý a jeho partaj také. Mám čas a na mé straně jsou boží mlýny.
Neznalost neomlouvá (Glosa), 10. 10.

V ČT24 se diskutovalo v rámci 100. výročí založení republiky i o poště. Redaktor zasvěceně líčil, jak to bylo, a host, historik, mu dával za pravdu. Tak to v televizi chodí. Došlo i na problémy s fungováním za války a cenzurou. Redaktor se zeptal, jestli náhodou cenzura v podobě čtení podezřelých dopisů od disidentů (pro ně) není porušení listovního tajemství. Host souhlasil a doplnil, že režim dokonce porušoval svá vlastní nařízení.
    Jde o klasickou ukázku nenápadné manipulace. Cenzura nevznikla po roce 1948, je tak stará jak poštovní služby, možná starší. Cenzura nic neporušuje, protože se řídí zákonem a ty mají svou hierarchii. Nad listovním tajemstvím stojí zajisté nějaký jiný zákon. Například ohrožení státu, výjimečný stav, válečný stav atd. Každý stát s totalitními praktikami si z nějakých důvodů dává záležet na legitimizaci práva, byť cesta k tomu není vždy legitimní.
Jenže platí klasické vítěz bere všechno.
    A ČT24 by už konečně měla dostat přes prsty.
    P. S. V jedné povolební besedě moderátor požadoval, aby představitelé pozvaných stran jedním slovem ohodnotili, jak jejich strany dopadly. Jediný to neudělal!! Samozřejmě zejména proto, že to není dost dobře možné kvůli nutnému zkreslení. Myslíte, že to moderátorovi došlo? Že zvýšil počet slov či nastavil reálná kritéria? Nikoli. Tupě kladl otázku, na niž dostával nevyžádanou odpověď.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání