Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
  
Takoví jsme (Téma), 3. 10.
FV: Dnes jsem cestou domů poslouchal ČR2 a starší rozhovory s Ch. A. a v nich mi připadal jako arogantní a nafoukaný hňup.
SL: A vy si připadáte jak?
FV: Normálně, píšu svůj názor. Počítám s tím, že se nemusí líbit.
    Klasická ukázka, jak FB katalyzuje nevraživost...
Zámek a dotace (Glosa), 3. 10.

Jakási Dojnice na FB napsala: "Poté, co mu zámek koupila maminka, žádá teď Matěj Stropnický fondy EU o peníze na rekonstrukci. Na tom klukovi se mi líbí, že se umí postavit na vlastní nohy." A spustila se nenávistná diskuse v tomto duchu.
    Dojnice dělá čest své přezdívce – je to kráva (bez ohledu na pohlaví). Ať si o MS a jeho matce myslíme cokoli, neudělali nic, co by běžně matka pro syna neudělala. Nenakradla si, koupila mu zámek, jakých je mezi lidmi spousta. No a? Máte prachy – kupte si zámek. Nemáte – nekupujte ho. Jednoduché.
    Nikoli pro Krávu, pardon Dojnici. Kupovat zámek je podezřelé. Argumenty nejsou, ale to nevadí. A k tomu ještě žádost o dotace – to je paktování s ďáblem! Kdo žádá o dotace, je samozřejmě podvodník. Slušný člověk o dotace nežádá...
    Prý to o MS vypovídá hodně. Co prosím, ptám se? Prakticky nikdo zámek neviděl, neví, v jakém je stavu, kolik má MS či matka na kontě... Ale přece nikomu do toho nic není! Za pohoršováním o dotační žádost je pouze a jedině malost, v tomto případě velikost krávy Dojnice. Patrně se jí hroutí maštal nebo má vysoko do žlabu. Rozhodně se užírá závistí a vydává to za upozorňování na údajnou nepravost.
    Jak jsem začal – prostě kráva. A ke všemu jalová. Tak dojí blitky.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání