Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
Vánoce jsou za námi (Vzpomínka), 28. 12.

V pátek jsem odpoledne odjel do B. Ve SM u UH jsem zajel reklamovat nabíječku baterií, která od počátku nenabíjí, v N. jsem se zastavil u PO a poklábosili jsme o Alfách. Ještě večer jsme udělali bramborové saláty. Na Štědrý den jsem utrpěl neúspěch při vaření rybí polévky. Byla hořká. Na žluč jsem dával samozřejmě pozor, i pátral jsem po záhadě. Po delším úsilí jsem našel jedinou zmínku, že se nemají ponechávat žábry, protože pustí hořkost. Nejsem ve vaření rybích polévek tak zběhlý, ale nikdy jsem o tom neslyšel a ani v receptech jsem zmínku nenašel. Každý zmiňuje žluč, záležitost, kterou zná i ten, kdo nudy nic nevařil, ale o žábrách se mlčí.
    Když jsem u Vánoc – naprosto tupé jsou každoroční mediální zmínky o přejídání se tučným smaženým kaprem a salátem s majonézou a doporučují se všelijaké light náhražky. Mám prostý dotaz: kolikrát do roka jsou prosím Vánoce? Kolikrát do roka se tedy cpeme bezuzdně nezdravým jídlem a kolik ho asi můžeme sníst? Co kdyby si autoři těch buzeračních ponaučování dali jednou za rok pokoj a neotravovali nás?
    Kromě vánočnění jsem, jak jinak, bojoval s viry. Ano, na chráněném notebook, kde jsem několik měsíců nebyl, se objevil vir. Ne jeden. Posvěcený Microsoftem WPFFontCache_v400.exe žere cca 40 % výkonu, avast spuštěný po bootu našel asi 20 dalších. Jmenovaný virus po suspendování umrtví počítač, takže musí jet, ale dá se smazat, aby se nespustil. Co se nedá, je nainstalovat AVG, je-li na počítači avast. Zajímavé.
    V pondělí jsme dojedli kapra a další řízky, salátu něco zbylo. I vytáhli jsme křepelky, jichž jsem se ujal. Jednou jsem je na jakémsi firemním obědě měl. Byly vysušené do pergamenova a nedojedl jsem je. Poučen jsem našel několik receptů a zvolil tento:
čtyři křepelky,
jeden tvrdý rohlík,
sladkou plnotučnou smetanu,
něco anglické slaniny, máslo,
nějaké bylinky podle svého (petržel, sušené...),
vejce, sůl, pepř.
Nakrájený rohlík pokapeme smetanou, až provlhne. Přidáme vejce, sůl, pepř, bylinky a zalejeme vyškvařeným tukem z nadrobno nakrájené anglické, včetně těch vypečených kostiček. Promícháme a směsí naplníme křepelkám bříška. Je vhodné podvázat krček a pak sešít dírku do bříška a svázat jim nožičky k sobě, aby nebyly rozcapené. V pekáčku na rozehřátém másle křepelky opečeme, výpek zalijeme vodou neb vývarem, tělíčka poklademe plátky másla a dáme do vyhřáté trouby na 200 C a hodinu péct. Několikrát je obrátíme a podlejeme, pak sundáme dekl a necháme 10-15 minut dojít. Podáváme s čímkoli.
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání