Hlavní stránka
Co se děje
Ze společnosti
Archiv vydání
Vrba, Fórum
Aktuálnost je pozlátko. Objektivní informace jsou iluze, poctivá subjektivita je k nezaplacení.
Nabízím příležitostné čtení pro ty, kdo nemají čas sledovat, co se kde šustne.
O zániku jeho jsou dvě verze... (Glosa), 22. 12.

Chápu, že vyšetřování nějaké události není snadné. Chápu, že rychle dospět k dopadení pachatele je důležité pro klid veřejnosti. Nechápu však, proč policie vypouští spekulace a dohady v době, kdy neví skoro nic.
    Berlín, nákladní auto najelo do lidí na vánočním trhu. Nejprve byl polský řidič nalezený v kabině spolupachatelem. Pak se ukázalo, že zemřel několik hodin před tím, byl přepaden a po zápasu zastřelen. Podle telemetrických údajů byl motor auta v rozmezí několika hodin dvakrát nastartovaný, ale auto se nepohnulo. Podle všeho prý pachatel zkoušel auto ovládat. Další vyšetřování však ukázalo, že polský řidič ještě v okamžiku nárazu žil, dokonce se snažil volant strhnout, ale nakonec byl zastřelen.
    Dohromady to nedává smysl. Proč by atentátník řidiče po přepadení nechal žít? Přináší to pro něj řady problémů, které musí zbytečně řešit, odčerpává to energii a koncentraci. Dobrá, dejme tomu, že ho terorista svázal a tahal z něj rozumy, jak s autem jezdit. Že by atentátník byl takový laik, aby se pustil do takové akce nepřipravený? Dejme tomu. Jenže proč potom po výuce v řízení nechal Poláka naživu? Aby posloužil jako vějička, natrčil ho jako pachatele? To snad přece jen ne... Že by ho tedy pak rozvázal, aby si tak zkomplikoval akci a následně se s ním mohl poprat?
    Národnost pachatele mutuje velice rychle: z Pákistánce se stal Afghánec a posléze Tunisan. A teď pozor – na základě dokladů nalezených v kabině. Zřejmě byl náklaďák opravdu „obří“, takže prohledání rozsáhlé a členité kabiny bylo velmi náročné. Mimochodem – peněženka s doklady byla na podlaze kabiny...
    Kecy, kecy, kecičky. Rádio Jerevan by se mohlo inspirovat, Může jít samozřejmě o policií řízenou mediální hru pro zmatení pachatele, ale silně se vtírá, že zmatený je někdo úplně jiný.
    Hlavně aby to neskončilo jako ve Strašlivé písni o Golemovi, z níž je citace v nadpisu:
    Je tu ovšem ještě verze pátá, ale ta není doložená, podle ní ta teta byla táta a Golem byla jeho žena...
Redaktor: Ivan Straka, grafika: Tom Vild, ikonky: Mi(c)i
Copyright (C) 1998-2018: Ivan Straka, Tom Vild
All Rights Reserved
:: Home   :: Ze společnosti   :: Co se děje   :: Vrba   :: Fórum   :: Archiv vydání